Deti sa z rybníka vrátili s larvami v koži!

17. augusta 2018

Z Kolovského rybníka v okrese Karlovy Vary sa desať detí vrátilo s larvami v koži! Diagnostikovaná im bola cerkáriová dermatitída. Cerkárie sú larvy vtáčích motolíc, ktoré počas kúpania zaliezajú ľuďom do kože.

Krajská hygienická stanica Karloveského kraja od roku 2006 nekontroluje kvalitu vody v Kolovskom rybníku a to z rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Českej republiky.

Cerkáriová dermatitída je parazitné ochorenie, ktoré sa u človeka prejavuje škvrnami, pľuzgiermi a začervenanou kožou. Nezaobíde sa to bez nepríjemného svrbenia pokožky.

Ochorenie spôsobujú drobné parazitické živočíchy, ktorých životný cyklus je viazaný jednak na vodné ulitníky a ďalej na vodné vtáky, napríklad divoké kačice. Ak narazia cerkárie na kúpajúceho sa človeka, prenikajú do jeho kože. Pri opakovanom stretnutí je pokus o prienik kožou človeka sprevádzaný silnou imunitnou reakciou, čo je vlastne cerkáriová dermatitída. Cerkárie čoskoro po napadnutí kože spontánne umierajú.

Slovenská nadácia srdca, platforma „MOST – Spolu chránime Vaše srdcia, varuje pred obezitou: Výrazne skracuje život a dokázateľne zvyšuje úmrtnosť.

BRATISLAVA 19. septembra 2018 (WBN/PR) - Vysoký krvný tlak, diabetes,  zvýšený cholesterol - všetky tieto ochorenia úzko súvisia s obezitou....

Hygienici tvrdia, že svrbiaca kožná vyrážka nepredstavuje pre človeka ohrozenie na živote. Pupienky zhruba po štyroch dňoch zmiznú.

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*