Deti sa z rybníka vrátili s larvami v koži!

17. augusta 2018

Z Kolovského rybníka v okrese Karlovy Vary sa desať detí vrátilo s larvami v koži! Diagnostikovaná im bola cerkáriová dermatitída. Cerkárie sú larvy vtáčích motolíc, ktoré počas kúpania zaliezajú ľuďom do kože.

Krajská hygienická stanica Karloveského kraja od roku 2006 nekontroluje kvalitu vody v Kolovskom rybníku a to z rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Českej republiky.

Cerkáriová dermatitída je parazitné ochorenie, ktoré sa u človeka prejavuje škvrnami, pľuzgiermi a začervenanou kožou. Nezaobíde sa to bez nepríjemného svrbenia pokožky.

Ochorenie spôsobujú drobné parazitické živočíchy, ktorých životný cyklus je viazaný jednak na vodné ulitníky a ďalej na vodné vtáky, napríklad divoké kačice. Ak narazia cerkárie na kúpajúceho sa človeka, prenikajú do jeho kože. Pri opakovanom stretnutí je pokus o prienik kožou človeka sprevádzaný silnou imunitnou reakciou, čo je vlastne cerkáriová dermatitída. Cerkárie čoskoro po napadnutí kože spontánne umierajú.

Vážne ochorenia spôsobené solením : Ako nadbytok soli sami na sebe spoznáte?

Soľ je najčastejšou dochucovacia prísadou, a hoci rôznych zmesí na dochucovanie v dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo, je to práve soľ, bez ktorej by tieto zmesi nemali šmrnc. Takže sa nie je an...

Hygienici tvrdia, že svrbiaca kožná vyrážka nepredstavuje pre človeka ohrozenie na živote. Pupienky zhruba po štyroch dňoch zmiznú.

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*