Prežili pád mosta v Janove, teraz opisujú situáciu

17. augusta 2018

JANOV, TALIANSKO: Doteraz bolo potvrdených 38 mŕtvych, 9 ľudí je v kritickom stave a pod ruinami môže byť ešte niekoľko desiatok ľudí. Aspoň takto to odhaduje janovský prokurátor. Zrútenie mosta v Janove šokovalo celý svet!

Média priniesli hneď niekoľko príbehov ľudí, ktorí prežili pád mosta v Janove

58-ročná Marina držala za ruku 24-ročnú dcéru Camillu po celý čas ako bola po hruď zasypaná troskami z mosta. „Hasiči so mnou hovorili a chceli ma vyslobodiť, ale nevideli moju dcéru, ktorá bola celá zasypaná. Po celý čas som na nich kričala, nech ma nechajú a postarajú sa o ňu,“ povedala denníku La Repubblica na nemocničnom lôžku.
Matka s dcérou sa v osudnú chvíľu nachádzali priamo pod mostom, keďže sú vášnivé zberateľky starožitností.

Pár metrov a boli by mŕtvi

Bez zranení z miesta tragédie utiekli Lisa-Henton a Nicol spolu so svojimi deväť a dvanásťročnými deťmi.
V osudnú chvíľu na mieste pršalo a zrazu pocítili, že ich auto skĺzlo doprava. Išli však ďalej a zrazu videli, ako všetky auta pred nimi brzdia. Začali tak cúvať, pričom do nich narazilo auto pred nimi. V tej chvíli začuli, ako všetci naokolo kričali v taliančine, aby vyšli von z auta a utekali. Skryli sa v tuneli, cez ktorý už prešli a práve ten zachránil im a ďalším šesťdesiatim ľuďom život.

24 cudzích slov, ktoré vyjadrujú radosť a šťastie, a Slovenčina ich pritom nemá

Radosť, šťastie a potešenie majú mnoho odtieňov. A mnohé z nich v slovenčine ani nedokážeme pomenovať. Ale čo keď pre nich existuje pomenovanie v inom jazyku? Slovo, ktoré do slovenčiny an...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*