Jedným z troch prípadov sa stala loď Alfa Nero. Nebylo nič, čo mohol vyklíčiť 269stopovéhomu plavidlu; Naopak – Alfa Nero má podľa svojho reportu nielen všetko, čo má luxusné jachty, ale tiež cosi naviac.

Tým naplno je už spomenutý WOW efekt, charizma, ktoré dokázali dokladali inžinierov dizajnérov.

„Oceanco postaví superjachty, aby sme vedeli,“ uviedol Gnaegy. „Alfa Nero je superlatívna superjachta.“

Vlajková loď

Jachta najvíc zo všetkého pripomína nahrbenu šelmu, ktorá sa chystá na skok. Jej línia je ladne zaoblená a ostro skosená v jedinečnej kombinácii .

 

Postavila ju spoločnosť Oceanco, ktorá tento rok oslavuje dve desaťročia pôsobenia na trhu. Spoločnosť ctihodných značiek s dlhou tradíciou. Oceanco si však dokázali najmä 193stopovým Paegasom, 262stopovou Stargate a 26 stop dlhšou jachtou Constellation dokázalo rýchlo vyhrať značnú renomé.

Kýl Alfy Nero položil pred štyrmi rokov mi pod stavebným číslom 701 v ablasserdamském doku.

„Od začiatku stavby sme vedeli, že staviame vlajkovú loď,“ oznámil  riaditeľ Oceanco Eel Kant. „Je samozrejmé, že dohliadam na každú stavbu. U Alfy Nero prežil ešte omnoho viac času. “

Záležať si dalo  aj dizajnérske štúdio Oceanco, ktorý sídli v Monaku, kde ju navrhol nositeľ slávneho mena Carlo Nuvolari spolu s Danom Lenardom, interiéry navrhol Alberto Pinto.

 

Podstata WOW efektu

Práve Pintova práca priniesla kapitána Gnaegyho a jeho sprievodca k úžasu. Alfa Nero poskytuje až 2 miliónom hostí pohodlie a luxus, ktoré dokážu porovnať s prostredím najlepších hotelov.

Platí to, aspoň podľa Gnaegyho, najmä pre čajový salón a tiež pre kajutu s koncertným pianom. To je mimochodom jedným z iba osmich vyrobených exemplárov.

Rovnako fascinujúcim je rozmerný bazén, ktorý môže za polovicu hodiny zaplniť ako slanú, tak aj sladkou vodou. Jeho dno sa môže zdvihnúť na úroveň paluby. Potom funguje ako heliport.

Posádka má okrem bežných člnov  aj vodné skútre, ktoré sú k dispozícii aj hosťom. Alfa Nero je vybavená skúšobným motorom Novurania MX780 DL, ktoré začínajú z výklopných pozícií na výletných lodiach.

Pravobok ukrývaja „súkromnú pláž“, výklopný modul, ktorý slúži cestujúcim na zakotvenú  Alfu Nero, ak by pri svojom pomerne malom  ponore nemohol priblížiť dosť blízko k pobrežiu, na ktorom sa tak vlna zlomí a penou zaplaví pláž.,

Toto všetko poháňa dvojica vznetových motorov MTU 16V 595 TE70 s celkovým výkonom takmer desať tisíc konských sil. Ty vlajkové lodi Oceanca, ktoré sú k dispozícii podľa sľubných odhadov za 300 miliónov eur, dávajú najvyššiu rýchlosť 20 uzlov. Cestovný a súčasne najvýkonnejší rýchlost je o šesť námorných míľ za hodinu nižší, 14 uzlů. Pri tejto rýchlosti má Alfa Nero akčný rádius 6 000 mil. O pohodlie na rozbúrenom mori sa starajú stabilizátory Brown Brothers / Rolls – Royce Aquarius.

„Stále som bol v šoku,“ opísal kapitán Gnaegy svoje pocity, keď opustil palubu Alfy Nero. „Som v šoku. A je to jeden z najpriaznivejších šokov, aký som kedy zažil. Chcel by som, aby to trvalo ešte aspoň deň, týždeň, neustále. Aj potom by som hovoril WOW. “

 

 

 

 

 

 

Zdroj: superyachttimes.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *