Ako sa správne nalíčiť krok za krokom. Zvoľte ten správny postup pri líčení!

25. januára 2018

Poznáte to, hoci sa líčite každý deň, takže by ste v tom mala byť zbehlou ale niečo sa vám stále nezdá. Alebo keď sa vidíte na fotke, nestačíte sa diviť. Ak si prajete naučiť sa, ako sa namaľovať čo najkrajšie, čítajte ďalej. Poradíme vám, ako si nalíčiť správne oči, aby sa zvýraznili, ako zjednotiť tón pleti a ako zvýrazniť ústa a obočie. Konečne budete vyzerať nádherne a prirodzene!

Ako sa správne nalíčiť krok za krokom

Predstavíme vám jednotlivé kroky správneho líčenia tak, ako ich odporúčajú profesionálne vizážistky. Správne sa nalíčiť však nie je zďaleka tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. V zahraničí, kde je silná divadelná a filmová tradícia (Taliansko, Francúzsko, USA) existujú dokonca aj vysoké umelecké školy zamerané na líčenie. Predstavíme vám základné esenciu správneho líčenia, aby ste bola dokonalá.

Správny postup pri líčení

  1. krok: Hydratácia

Výživa a hydratácia pleti je veľmi dôležitá. Pokožka je zdravá a oveľa lepšie odoláva stresu a alebo výrazným zmenám teplôt, ktoré sú teraz na jeseň na dennom poriadku. Tvár dôkladne vyčistite, osušte a ihneď naneste hydratačný krém. Pozor – v zime sa hydratačný krém neodporúča kvôli obsahu vody. Preferujte krém ošetrujúce a vyživujúce.

Odporúča sa používať iba bio značky (možno kúpiť v lekárňach), pretože pleťou sa vstrebávajú škodlivé látky, ktoré sú mnohokrát v bežných (i drahých) krémoch obsiahnuté. Ideálne by mal podkladový krém obsahovať UV faktor, aby pleť zbytočne nestarla. Najmä UV faktory bývajú problematické, tu je teda naozaj namieste kupovať prírodnú bio kozmetiku.

Make-up oveľa lepšie chytá na čistú a hydratovanú pleť. Líčenie vám potom vydrží skoro celý deň a okrem ľahkého prepudrovanie ho nebudete musieť nijako obnovovať.

Veľmi obľúbené sú dnes tónujúce krémy, ktoré zjednotia farbu pleti a zakryjú nedostatky ako sú kruhy pod očami alebo rôzne pupienky či jazvičky. Pleť rozjasní a hydratuje. Make-up potom na ňom veľmi dobre drží.

  1. krok: Báza

Profesionálne vizážistky bez podkladovej bázy neurobia ani ranu. Pokiaľ máte pleť nejednotnú, ak máte jemné vrásky alebo rôzne nerovnosti pleti, báze tiež používajte. Pokiaľ ale máte pleť peknú samu o sebe, zbytočne na ňu ďalšiu vrstvu nenanášajte, aby mohla voľne dýchať.

  1. krok: Rozjasňovač

Na líca a čelo môžete naniesť perleťový či trblietkavý rozjasňovač. Nemalo by sa to s ním ale preháňať, aby ste sa neprirodzene neleskla až moc.

  1. krok: Líčenie make-up – postup

Aby make-up pôsobil čo najprirodzenejšie, rozotrite ho do stratena aj na krk. Pekne sa zjednotí s farbou kože a nebude vytvárať nevzhľadné ohraničenie okolo tváre. Make-up ľahko zafixujte púdrom.

Bude vám lepšie držať a vy si ho nebudete musieť dorábať cez deň. Púdru nepoužívajte príliš moc, pôsobilo by to umelo.

Pod oči, do vnútorného a vonkajšieho kútika naneste svetlejší make-up, tzv. Concealer, ktorý sa predáva v tyčinke. Jeho úlohou je zosvetliť okolie očí a zakryť tmavé kruhy pod očami. Dobre na neho navyše potom chytá očný tieň.

  1. krok: Ako si nalíčiť oči?

Mladým dievčatám stačí na oči len naniesť maskaru, ktorá riasy predĺži, a dodá im tak zvodný a výrazný pohľad. Pokiaľ chcete mať oči ešte výraznejší, dajte si na horné viečko linku. Použiť môžete tekuté očné linky, ak vám s nimi ale veľmi nejde pracovať, potom si môžete zaobstarať špeciálny, v podobe fixu. Používa sa jednoducho a vyzerá veľmi dobre.

Ak nemáte rada linky, môžete oko oživiť ľahkým tieňom v odtieni hnedej alebo šedej, ktorým iba ľahučko vytieňujete oko z vonkajšej strany. Tieň môže zasahovať až k obočiu, ale mal by byť len jemný, preto ho rozotrite do stratena. Ak chcete, aby vaše obočie zvýraznilo očné okolie, použite pod neho svetlé trblietavé alebo matné očné tiene. Medzi obočie a očné viečka použite tmavšie tieň, priamo v jamke, kde sa vám oko krčí. Pridávajte tieň zľahka a priebežne to kontrolujte, aby to nebolo prehnané.

Potom, čo pokožku dôkladne vyčistíte a dáte jej potrebnú hydratáciu, naneste mejkap. Odtieň by mal byť čo najpodobnejšie ako farba vašej pleti. Nič nevyzerá horšie, než keď je tvár výrazne tmavšie alebo naopak svetlejšie ako krk a zvyšok tela!

Ako si správne nalíčiť make up?

Tam, kde začínajú vaše riasy, použite ceruzku na oči. Krásne si tým zvýrazníte tvar očí.

Keď si líčite očné tiene, na konci oka sa vždy kreslí tvar V, pre zvýraznenie tvaru. Ak chcete, aby bol výsledok jemnejší, použite tvar C.

U dolných rias použite tieň, ktorý krásne definuje oko a dodá mu svieži vhľad.

Do vnútorného kútika použite trblietavé tiene, otvorte si tým oči a dodáte im lesk.

Pozor, aby ste si počas aplikácie očných tieňov nezašpinil tváre. Vizážisti si pomáhajú papierovým obrúskom, ktorým si počas líčenie očí tváre zakryjú. Väčšinou ale stačí, keď si tvár oprášite ešte raz veľkým štetcom na púder.

  1. krok: Obočie

V súčasnosti je moderný trend výrazne nalíčeného, ​​hustého obočia. Pokiaľ vám to ale nepristane, nesnažte sa za každú cenu líčiť podľa trendov, ale podľa toho, čo sa k vám hodí. Navyše väčšine mužov sa výrazne nalíčené obočie nepáči. Dôležité je mať obočie správne vytrhané do pekného tvaru, ktorý potom už len stačí zľahka zvýrazniť ceruzkou na obočie v správnom odtieni. Pamätajte tiež, že na fotografii či v televízii výrazné obočie vyzerá dobre, ale v skutočnosti pôsobí výrazne a neprirodzene. Musíte teda rozlišovať líčenie na bežné nosenie či do práce cez deň od toho večerného, ​​príp. ak vyrážate k fotografovi.

  1. krok: Lícenka

Použite ju len jemne na líčka. Vyberajte takú, ktorá má podobný odtieň ako vaše rúž či ak rúž nenosíte ako vaše pery. Tváre potom vyzerajú prirodzenejšie a tvár je farebne zjednotený. Pomôcť si môžete tým, že z pier urobíte takzvanú rybičku a tým sa zvýrazní lícne kosti, ktoré jemne pretrite lícenkou. Teraz už viete, ako sa namaľovať lícenkou.

  1. krok: Nezabúdajte na pery

Nezabúdajte ani na pery. Ak nenosíte rúž, naneste si na ne aspoň vyživujúci balzam. Hlavne v sychravom počasí je potrebné im venovať zvýšenú pozornosť, aby neboli popraskané. Pokiaľ chcete mať hladké a hebké pery, dodržujte pitný režim. Voda hydratuje nielen celé vaše telo ale aj ústa.

Aký vybrať make-up?

Uvedomte si, že make-up máte na tvári aj 15 hodín v kuse. Je naozaj dôležité používať iba prírodné značky. V súčasnosti je už kvalita prírodných produktov na vysokej úrovni. Tiež mnoho celebrít už dávno prešlo výlučne na značky bio. Väčšina z nich (napr. Gwyneth Paltrow, Jessica Biel, Pink, Angelina Jolie atď.) Otvorene propagujú kozmetické produkty, ktoré netestovali na zvieratách. Ale pozor – hoci je v Európe testovanie na zvieratách zakázané, v Číne je povinné. Firmy, ktoré predávajú produkty v Číne, na zvieratách testujú. Jedná sa o všetky veľké značky. Etický postoj k prírode je tým najmodernejším trendom súčasnosti. Produkty možno zohnať buď v bio obchodoch, ale aj v bežnej drogérii (napr. Alverde či Lavera).

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*