Kúpili ste si nový typ kozmetiky a hneď ako ste ho vyskúšali sa vám objavili na pokožke červené fľaky, pupienky alebo vás začala svrbieť? Ak áno pravdepodobne ide o alergickú reakciu. Rovnaké problémy s kozmetikou má takmer štvrtina žien, určite v tom nie ste sama. Pri výbere kozmetických produktov by ste preto mali byť opatrnejšie a vyberať si dôkladnejšie.

Podráždená pokožka – ako sa jej vyhnúť

Vybrať si spomedzi množstva kozmetických produktov môže byť oveľa ťažšie ako sa zdá. Nie každý vám sadne a môžu dokonca spôsobiť problémy. Ak ste sa rozhodli, že vám micelárna voda v  starostlivosti o pleť nestačí a chcete do dennej rutiny zaradiť ďalší nový produkt postupujte opatrne. Vyhnúť alebo predchádzať alergickej reakcii sa dá ak viete ako na to.

  • Pri výbere novej kozmetiky na starostlivosť o pleť si vyberte takú, ktorá má čo najmenej zložiek. Keďže pokožku často dráždia syntetické zložky kozmetiky je dobré ak je ich tam čo najmenej.
  • Skôr ako si kozmetický produkt aplikujete na pokožku vykonajte test znášanlivosti. Naneste ho na vnútornú stranu predlaktia. Ak sa behom pár hodín neprejaví žiadna alergická reakcia môžete si ho naniesť na pokožku.
  • Na starostlivosť o pokožku a pleť používajte jednu značku kozmetiky. Každá kozmetická spoločnosť má svoje vlastné recepty na výrobu kozmetických produktov. Ak budete kozmetické značky kombinovať riziko podráždenia pokožky je vyššie.

Ako na podráždenú pokožku

Ak máte po použití produktu podráždenú pokožku čo najskôr ho odstráňte z pokožky čistou vodou. Pokožka by sa mala do pár hodín až dní upokojiť. Pokiaľ sa ale podráždenie zhoršuje vyhľadajte lekára.

Podráždenú pokožku je potrebné upokojiť. Vyhnite sa používaniu bežných kozmetických produktov a zamerajte sa na používanie produktov s upokojujúcim účinkom, napríklad micelárnu vodu Sensibio H2O.

Pozor si dajte aj na kozmetiku, ktorú už máte pár mesiacov otvorenú. Vplyvom kyslíka sa jej zloženie mení a to, že vám nedráždila pokožku pred rokom neznamená, že ju teraz nemôže podráždiť. Zistite si do kedy má produkt záruku a ako dlho ho môžete používať otvorený. Ak je po záruke vyhoďte ho a zaobstarajte si radšej nový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *