Akustické materiály dokážu veľa. Môžete si vďaka nim vytvoriť doma menšie štúdio, alebo zachrániť svoj spánok pred hlučnými susedmi.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako vám pomôžu vo vašom interiéri zabudnúť na susedov, ktorí nemajú žiadne zábrany?

Nezamieňajte si zvukovú izoláciu a absorpciu zvuku

Izolácia bytu od vonkajšieho hluku a tlmenie zvukov v ňom sú rôzne procesy. Prvá pozostáva z vytvorenia viacvrstvovej utesnenej štruktúry, v ktorej sú zvuk odrážajúce vrstvy doplnené absorbovaním hluku. Cieľom je zabudnúť na susedov a ulicu.

Zníženie hluku z vašej miestnosti pomôže utlmiť vaše zvuky. Pomáhajú tu tvrdé perforované a mäkké akustické panely. Najlepšie na tieto účely ale slúži špeciálna akustická pena na stenu. Tieto typy izolácie sú kompatibilné a maximálne účinné.

Dá sa ale izolovať byt aj bez ich použitia?

Využite silu nábytku

Základom je zosilniť hrúbku steny, ktorá je na prenikanie zvukov najviac náchylná. V tomto smere dobre pomáhajú napríklad aj tapety, nástenné koberce alebo rôzne obklady, ktoré ladia s krásnym nábytkom na recepciu. Veľmi vkusne ale poslúži policový systém s knihami, alebo skriňa naplnená oblečením.

Vyskúšajte hobru

Ak ste sa rozhodli rekonštruovať a meniť podlahu alebo inú časť interiéru, mali by ste v rámci prevencie odhlučenia priestoru vyskúšať aj univerzálnu hobru. Používa sa ako vyrovnávací podklad pod dosky SILIO, ale má veľmi dobré vlastnosti odhlučenia pod podlahou.

Použite akustické panely

Samotná dekoratívna stena môže pomôcť v boji proti okolitému hluku. Nezabudnite na koberce na stenách, ktoré zdobili každý starší byt. Bol to najjednoduchší a najbežnejší zvukovoizolačný spôsob odhlučenia v panelovom dome. Móda pre nástenné koberce už ale odišla a na ich miesto nastúpili na scénu akustické panely, ktoré môžu byť z akéhokoľvek materiálu. Tak sa presvedčte a ticho si domov „prineste“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *