Aj farby majú svoju vôňu

2. januára 2019

Hľadáte parfum, ktorý by najlepšie vystihoval vašu osobnosť a vyhovoval vašej nálade? Skúste si vybrať novú vôňu podľa farieb. Farby sú vizuálne pocity, ktoré o vás dokážu veľa prezradiť. Možno pomocou nich zistíte, ktorá vôňa sa k vám najlepšie hodí. Zelená, červená, modrá, či fialová? S farbou, ktorá sa vám najviac páči, odhalíte vaše osobné voňavé tajomstvo.

Modrá
Je farbou neba a vody. Z pohľadu psychológie farieb poukazuje na pocit uvoľnenosti, pokoja a trpezlivosti. Kto si spontánne vyberie ako svoju obľúbenú farbu modrú, rád sa necháva unášať svojimi snami. Sny sú pre neho útekom z reality. Pre ženy, zamilované do modrej farby je balzamom pre dušu hľadieť s upretým pohľadom na nebo a dlhé hodiny sa močiť vo vani plnej voňavej peny. Vône, ktoré vás vystihujú idú „až pod kožu“, vybrané tóny pôsobia ako vrúcne objatie. Sú nimi mandle, kardamón a vanilka, ale aj nestále vône ako kosatec, ktorý pôsobí najskôr jemne a neskôr sa rozvinie jeho púdrovitá aróma.

Fialová
Zo všetkých siedmich farebných odtieňov dúhy sa fialová považuje za farbu najväčšej mágie. Symbolizuje vášeň, zmyselnosť a príťažlivosť. Ženy, ktoré označia za svoju obľúbenú farbu práve fialovú, sa chcú cítiť sexy. Sú pre ne určené vône so závanom erotiky, ktoré v sebe miešajú vôňu ruží, jazmínu alebo orchideí. Základom sú zmyselné arómy ako mošus a pačuli, ktoré  dajú vašej pokožke šmrnc zmyselnosti a provokácie. Parfém nanášajte všade tam, kde túžite byť pobozkaná a kde pulzuje krv: na šiju a v dekolte.

Zelená
V modernej symbolike farieb sa zelená spája so sviežosťou, jednoduchosťou a prirodzenosťou. Patríte k tým dvanástim percentám žien, ktoré majú túto farbu najradšej? Potom sa pri výbere svojho nového parfumu zamerajte na ingrediencie ako citrusové plody, drevité a bylinkové akordy, ako napríklad bazalka, vetiver alebo céder. Rady sa zahaľujete dráždivou, jednoduchou ľahkosťou, ktorú milujete.
Najlepší čas, vyskúšať novú vôňu je predovšetkým ráno, kedy môžete vôňu vnímať s jasnou mysľou. Pred nákupom parfumu nepoužívajte žiadne deodoranty alebo parfumované telové mlieka, ktoré namáhajú váš nos.

Červená
Láska, vášeň, túžba – červená je farbou intenzívnych emócií a nehynúcej energie. Pohľad na túto farbu stimuluje nervový systém. Adrenalín sa zvyšuje, krvný tlak stúpa, frekvencia dychu a pulzu priberajú na intenzite.
Kto nedá dopustiť na červenú, je podľa psychológie farieb považovaný za temperamentného, rázneho a impulzívneho človeka. Preložené do reči farieb to znamená: parfém s korenistným explozívnym základom (napr. koriander, alebo klinček), nasledovaný exotickými kvetovými esenciami a drevitými tónmi ako ambra, santalové drevo, ktoré podčiarknu vašu prirodzenú silu. Tip: čerstvo umyté vlasy sú najlepším nositeľom vône.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*