Aj farby majú svoju vôňu

2. januára 2019

Hľadáte parfum, ktorý by najlepšie vystihoval vašu osobnosť a vyhovoval vašej nálade? Skúste si vybrať novú vôňu podľa farieb. Farby sú vizuálne pocity, ktoré o vás dokážu veľa prezradiť. Možno pomocou nich zistíte, ktorá vôňa sa k vám najlepšie hodí. Zelená, červená, modrá, či fialová? S farbou, ktorá sa vám najviac páči, odhalíte vaše osobné voňavé tajomstvo.

Modrá
Je farbou neba a vody. Z pohľadu psychológie farieb poukazuje na pocit uvoľnenosti, pokoja a trpezlivosti. Kto si spontánne vyberie ako svoju obľúbenú farbu modrú, rád sa necháva unášať svojimi snami. Sny sú pre neho útekom z reality. Pre ženy, zamilované do modrej farby je balzamom pre dušu hľadieť s upretým pohľadom na nebo a dlhé hodiny sa močiť vo vani plnej voňavej peny. Vône, ktoré vás vystihujú idú „až pod kožu“, vybrané tóny pôsobia ako vrúcne objatie. Sú nimi mandle, kardamón a vanilka, ale aj nestále vône ako kosatec, ktorý pôsobí najskôr jemne a neskôr sa rozvinie jeho púdrovitá aróma.

Fialová
Zo všetkých siedmich farebných odtieňov dúhy sa fialová považuje za farbu najväčšej mágie. Symbolizuje vášeň, zmyselnosť a príťažlivosť. Ženy, ktoré označia za svoju obľúbenú farbu práve fialovú, sa chcú cítiť sexy. Sú pre ne určené vône so závanom erotiky, ktoré v sebe miešajú vôňu ruží, jazmínu alebo orchideí. Základom sú zmyselné arómy ako mošus a pačuli, ktoré  dajú vašej pokožke šmrnc zmyselnosti a provokácie. Parfém nanášajte všade tam, kde túžite byť pobozkaná a kde pulzuje krv: na šiju a v dekolte.

Zelená
V modernej symbolike farieb sa zelená spája so sviežosťou, jednoduchosťou a prirodzenosťou. Patríte k tým dvanástim percentám žien, ktoré majú túto farbu najradšej? Potom sa pri výbere svojho nového parfumu zamerajte na ingrediencie ako citrusové plody, drevité a bylinkové akordy, ako napríklad bazalka, vetiver alebo céder. Rady sa zahaľujete dráždivou, jednoduchou ľahkosťou, ktorú milujete.
Najlepší čas, vyskúšať novú vôňu je predovšetkým ráno, kedy môžete vôňu vnímať s jasnou mysľou. Pred nákupom parfumu nepoužívajte žiadne deodoranty alebo parfumované telové mlieka, ktoré namáhajú váš nos.

Samolepiace etikety sú hitom
Samolepiace etikety na potraviny

Máte chutné výrobky, ale chceli by ste ich zatraktívniť pre zákazníkov? Alebo potrebujete výrobky niečím oživiť? Reprezentatívny vzhľad produktov a odlíšenie sa od konkurencie môžu dotvoriť atraktívne...

Červená
Láska, vášeň, túžba – červená je farbou intenzívnych emócií a nehynúcej energie. Pohľad na túto farbu stimuluje nervový systém. Adrenalín sa zvyšuje, krvný tlak stúpa, frekvencia dychu a pulzu priberajú na intenzite.
Kto nedá dopustiť na červenú, je podľa psychológie farieb považovaný za temperamentného, rázneho a impulzívneho človeka. Preložené do reči farieb to znamená: parfém s korenistným explozívnym základom (napr. koriander, alebo klinček), nasledovaný exotickými kvetovými esenciami a drevitými tónmi ako ambra, santalové drevo, ktoré podčiarknu vašu prirodzenú silu. Tip: čerstvo umyté vlasy sú najlepším nositeľom vône.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*