adrenalín v darčeku

Hľadáte darček pre najbližších, ktorých dobrodružná duša túži po nezabudnuteľných životných okamihoch? Doprajte im trochu adrenalínu. Prinášame vám 5 tipov na najlepšie zážitkové darčeky, ktorými prekvapíte a zabodujete na plnej čiare.

1.               Pilotovanie lietadla

Sadnite si do kokpitu a vychutnajte si neopísateľný zážitok. Pilotovanie lietadla bude splneným detským snom. Pod vedením skúsených inštruktorov sa naučíte všetko potrebné, čo musí profesionálny pilot vedieť – od základov fungovania jednotlivých prístrojov, cez podmienky letu až po aktuálne nariadenia. Vyskúšate si to aj na vlastnej koži.

Tip: Rôzne spoločnosti ponúkajú aj varianty pilotovanie vetroňa, vrtuľníka, rogala či stíhačky.  

2.               Zipline

Skvelým adrenalínovým zážitkom je aj zipline. Túto možnosť na Slovensku ponúka Zipline – Kubínska Hoľa. Vychutnajte si rýchlu jazdu (viac ako 100 km/hod.) s krásnymi výhľadmi na okolitú prírodu. Dĺžka dráhy je približne 1,2 km. Darček je vhodný aj pre deti (podmienka min. 30 kg) – jazdu je možné absolvovať v tandeme na jednej kladke. 

3.               Tandemový zoskok

Tandemový zoskok je takpovediac zážitok 2 v 1. Najskôr si užijete cca 30 minútové stúpanie a let vrtuľníkom, resp. lietadlom a následne adrenalínový zoskok s padákom. Voľný pád trvá menej ako 1 minútu, výbuch hormónov šťastia v mozgu je však zaručený.

4.               Jazda vo formule

Zrýchlenie z 0 na 100 za menej ako 4 sekundy? Taká je jazda vo formule na Slovakiaringu. Tento auto-moto zážitok je sezónnou záležitosťou – absolvovať ho môžete od apríla do októbra. Pred jazdou budete musieť prejsť aspoň základným kurzom. Následne vás bude čakať nezabudnuteľná jazda za vodiacim vozidlom, resp. bez neho.

5.               Splav a rafting

Ak sa nebojíte vody, určite sa dajte na dobrodružný splav. Najobľúbenejšími riekami na splavovanie sú: Dunajec, Morava, Hron, Orava a Hornád (vhodné aj pre začiatočníkov). Vyskúšať môžete tiež náročnejší adrenalínový rafting s inštruktážou na rieke Belá (min. vek 18 rokov).

Zdroj obrázku: Dean Drobot / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *