6 dôvodov, prečo si užívať viac sexu

30. decembra 2019

Sex je nielen príjemný, ale aj užitočný. Keď máte sex a užívate si, telo vytvára celý koktail hormónov a neurotransmiterov – oxytocín, dopamín a serotonín. Preto cítite výrazné zlepšenie nálady a relaxácie a bývate obvykle šťastnejší. Tento stav nám tiež pomáha byť produktívnejší a lepšie pracovať.

„Sex je cit premenený na pohyb.“

(Mae West)

Okrem toho pravidelný sex zlepšuje pamäť a schopnosť myslieť, urýchľuje obnovu mozgových neurónov, znižuje stres a dokonca pomáha bojovať proti prechladnutiu. Povieme si však o tom ešte niečo viac.

Karanténa spôsobuje aj nudu
Ako ľudia trávia čas počas dní v karanténe?

V prvej fáze koronavírusu ste počas karantény strávili veľa času myšlienkou na to, ako by ste naplnili voľné dni. Zrazu mala väčšina z nás more času. Mnohých ľudí myšlienka stráviť týždne, dokonca mes...

Chráni proti prechladnutiu a chrípke

Pohlavný styk posilňuje imunitný systém a zvyšuje odolnosť tela voči vírusovým chorobám. Ak sa ním potešíte 1 – 2-krát týždenne, zvyšuje sa hladina imunoglobulínu A ( IgA ) v priemere až o 30%. A teraz na jeseň je to dobrá správa, ako sa vyzbrojiť proti vírusom.

TIP: Ak vám to nefunguje a potrebujete sa nejako naštartovať, mohli by ste si vybrať tabletky na erekciu. Neškodné a bez vedľajších účinkov.

Znižuje stres a úzkosť

Ak ste v neustálom napätí, je obzvlášť užitočné nezabudnúť na pravidelný sexuálny život. Chronický stres nepriaznivo ovplyvňuje fungovanie mozgu, a samozrejme vplýva aj na váš výkon a produktivitu. Koncentrácia pozornosti klesá, napätie stúpa, veci sa hromadia – a to všetko ovplyvňuje sebavedomie a schopnosti človeka.

Častejší sex chráni mozog znížením kortizolu (stresového hormónu) v krvi. Chráni a uspokojuje,  tak ako krásne kvety, ktoré môžu byť (pre ženu)  dobrou predohrou.

Robí vás múdrejším, pretože urýchľuje obnovu buniek mozgu

Hipokampus je oblasť mozgu, ktorá je zodpovedná za schopnosť človeka učiť sa nové veci. Zohráva dôležitú úlohu pri formovaní dlhodobých spomienok z krátkodobej pracovnej pamäte. A práve pohlavný styk zrýchľuje proces delenia týchto neurónov v hipokampuse.

Zlepšuje kognitívne funkcie lepšie ako krížovky

Existujú štúdie, ktoré potvrdzujú, že hádanky, logické hry a sudoku pomáhajú mozgu lepšie myslieť. Vedci však tvrdia, že pri udržiavaní našich kognitívnych funkcií je orgazmus ešte účinnejší. Hádanky stimulujú určité časti mozgu a orgazmus zvyšuje prietok krvi a aktivuje naraz celý mozog.

Pozitívnych účinkov je samozrejme viac, pre vás je ale dôležité nič neodkladať a dopriať si večer príjemné osvieženie tela v podobe vzrušenia. Vzrušenia, o ktoré sa postará Cialis a samozrejme vaša milujúca partnerka.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*