Ako vybrať moderné tienenie ? Poznáte nové druhy žalúzií ?

30. decembra 2019

Keď v domácnosti dôjde na tienenie, čím ďalej viac ľudí už vyradí z možností klasickej horizontálne žalúzie, ktoré sa ešte k tomu montujú do priestoru medzi dvoma sklami a aj záclony sa v mnohých prípadoch zdajú už opozerané a staromódny. Väčšia váha je prikladaná estetickej stránke a aj ponuka žalúzií sa tomu rýchlo prispôsobuje. Najlepšie variantom, ktorú väčšinou hľadáme, je tienenie spoločne s príjemným vzhľadom, ktorý doladí celú miestnosť. Keďže žalúzie pokrývajú nezanedbateľný priestor v miestnosti, môže takáto žalúzie ovplyvniť celkový vzhľad interiéru. Praktické aspekty idú dnes skvele skĺbiť s tými užitočnými a my si teraz ukážeme niekoľko žalúzií, ktoré nielen plnia svoj účel, ale navyše dodajú domácnosť i iným priestorom šmrnc …

Vertikálne žalúzie

Veľkou výhodou vertikálnych žalúzií je možnosť zatienenie naozaj veľkých plôch. Maximálne rozmery žalúzií je až 6 metrov šírky na 4 metre výšky. Veľmi ľahko sa montujú, inštaláciu vertikálnych žalúzií zvládne naozaj každý. Potreba je len ručná vŕtačka. Vertikálne žalúzie vám ponúka možnosť pustiť uzdu svojej fantázii, pretože jednotlivé látky si môžete skombinovať podľa svojej ľubovôle. Môžete si zvoliť nielen materiál, ale aj farbu a to vám umožní vytvoriť originálnu žalúzie na mieru dizajne vašej izby, kancelárie či verejných priestorov.

Čím ďalej obľúbenejšou možnosťou v tejto sfére je zadať predajcovi presný motív, ktorý sa vo výsledku zobrazí, ak žalúzie upravíte do polohy tienenie. Môžete si tak na žalúzie nechať premietnuť logo svojej firmy a mať tak v kancelárii či rokovacích miestnostiach praktickú prezentáciu podniku. Samozrejmosťou sú aj fotky vašich maznáčikov, rodiny, obľúbený citát alebo obrazy prírody, ktorý vás bude doma tešiť každý deň, keď okolo okna prejdete.

Pokiaľ využívate podkrovné priestory so skosenými oknami, alebo len máte v domácnosti atypické okná, nezúfajte! Nie je problém vytvoriť žalúzie priamo na mieru. Obchodníkovi stačí zaslať rozmery a vzápätí sa dozviete cenovú ponuku a vyjadrenie, či možno vyhovieť všetkým vašim požiadavkám. Trendy i následné požiadavky zákazníkov sa mení stále a obchodníci sa rýchlo prispôsobujú.

Horizontálne žalúzie

Horizontálne žalúzie v medzi sklennom prevedení stále nájdete v ponuke. Ich ďalšou verziou sú ale oveľa väčšie a kvôli vzhľadu obľúbenejšie žalúzie, ktoré sú perfektným riešením na väčšie okná. V ponuke nájdete rozmery až 3,5 x 3 metre. Veľmi decentné tienenie v podobe horizontálnych žalúzií nachádza uplatnenie aj v priestoroch administratívnych budov. To, čo na nich oceníte hneď pri prvej manipulácii, bude fakt, že sa inštalácia zaobíde bez vŕtania a opäť ju zvládne každý zručnejší človek. Pri variante horizontálnych žalúzií bez vŕtania ide najmä o žalúzie systém 25, ktoré sú opatrené držiaky pre prichytenie na okenné krídlo.

Veľmi príjemný celkový vzhľad miestnosti dodajú hlavne žalúzie, ktorých lamely sú vyrobené v imitácii dreva. Drevený štýl prináša do miestnosti kľud a harmóniu a hodí sa do väčšiny interiéru, či už sú zariadené v pastelových farbách alebo aj v decentnejšom štýle.

Plissé žalúzie

Plissé žalúzie predstavujú veľmi elegantnú formu tienenie pomocou kvalitnej látky, u ktorej si opäť môžete vybrať podľa svojho želania materiál, vzor i farbu a ľahko tak zladiť žalúzie s celkovým dizajnom vášho bývania či iného interiéru.

Zaujímavosti tohto typu žalúzie je možnosť voľby, či chcete žalúziu stiahnuť od zhora nadol alebo naopak vytiahnuť zospodu nahor. Efektívne tak môžete zatieniť len tú časť okna, ktorým vám do miestnosti preniká svetlo, ale zároveň nezatemniť okno úplne a časť denného svetla prepustiť dovnútra. V ponuke môžete opäť nájsť plissé žalúzie, ktoré sa inštalujú bez nutnosti vŕtania, a o to je pripevnenie ľahšie.

Plissé žalúzie sú tiež skvelou voľbou, ak chcete zatieniť okno atypických rozmerov. Často sa plissé žalúzie využívajú na strešné okná, kde sa vertikálne alebo horizontálne žalúzie nehodia a nemuseli by plniť správne svoju funkciu.

Existuje aj prevedenie plisse žalúzií Deň a noc. Pri tomto prevedení je na plisse žalúzie vyrobená kombinácia svetlej priepustné látky zaisťujúce mierne tlmenie slnečných lúčov a druhej látky, ktorá má silne zatemňujúcu efekt vďaka ktorému v noci miestnosť úplne zatemní a vy tak môžete nerušene spať. Žalúzie, ktoré sú v tesnej blízkosti okna, navyše po zatiahnutí nezakryjú dekorácie na okennom parapete a sú vám stále na očiach.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*