5 tipov, ako si rýchlo zabaliť kufor nielen na dovolenku

25. februára 2022

ako zabaliť kufor

Cestovanie po svete predstavuje pre mnohých z nás jediný druh relaxu. Aj v tej najkrajšej dovolenkovej destinácii sa však môže situácia veľmi rýchlo pokaziť, ak si do kufra nezabalíme všetko dôležité.

Aby ste sa týmto a iným nepríjemnostiam vyhli, máme pre vás niekoľko tipov, ako si zbaliť kufor nielen na dovolenku čo najrýchlejšie.

Dôležité je vedieť, kam a na ako dlho cestujete?

Dovolenka na pláži alebo turistika, výlet do mesta alebo plavba? Vezmite si kus papiera a pero a zapíšte si miesta, príležitosti a počet dní dovolenky. Potom si zapíšte svoje „cestovateľské nevyhnutnosti“: kusy oblečenia, ktoré súrne potrebujete. Môžu to byť napríklad bikiny, malé a šikovné crossbody kabelky alebo obľúbené turistické topánky.

S podrobným a stručným zoznamom budete pripravený na každú situáciu alebo výhodný last minute.

repasovanie techniky
Čo predstavuje ponuka repasovanej výpočtovej techniky?

Pri vyššom náraste cien predpokladáme obozretnejšie nákupné správanie. Záujemca si precíznejšie vyberá, porovnáva a hodnotí v rámci rovnakej triedy modelov. ...

V jednoduchosti je krása

Väčšina odevov na vašu cestu alebo dlho plánovanú dovolenku by mala byť jednoduchá a jednofarebná. Základy v modrej, šedej, bielej, čiernej a béžovej farbe. Zopár vzorovaných a farebných vecí prináša spestrenie. S týmito odevmi sa dá ideálne kombinovať.

Nespočetné množstvo košieľ v rôznych farbách, vzoroch, s flitrami a pod. bude zbytočný luxus. Je lepšie rozhodnúť sa pre 1-2 farebné motívy, ktoré môžete v doplnkoch zopakovať a v prípade potreby zladiť s obľúbenou spoločenskou kabelkou. Aj tieto malé doplnky váš outfit oživia.

Namiesto preloženia veci zrolujte

Šatky, svetlé košele a nohavice môžete namiesto skladania zrolovať. Veci sa menej krčia a oveľa ľahšie sa skladujú.

Vyplňte medzery a ušetrite miesto v kufri

Spodnú bielizeň a ponožky si zbaľte ako posledné. Dokonale zapadajú do množstva malých medzier, ktoré v kufri ešte existujú. Rovnako je to aj s taštičkami na šperky. Najlepšie je zabaliť každú topánku jednotlivo do vrecúšok a uložiť ich do kufra – ušetríte tak miesto a udržíte topánky a bielizeň čisté.

Nezabudnite na doklady a peniaze

Vďaka dokladom a peniazom nemusíte kufre tak plniť, pretože si môžete niečo dokúpiť priamo na miestne dovolenky alebo cesty, čo je oveľa pohodlnejšie. Je lepšie mať pri sebe aj hotovosť, pretože používanie bankomatov v zahraničí všetkým nejde tak ako by sme si predstavovali. Ak to nepodceníte, bude vaša cesta príjemná a bez stresov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*