ako zabaliť kufor

Cestovanie po svete predstavuje pre mnohých z nás jediný druh relaxu. Aj v tej najkrajšej dovolenkovej destinácii sa však môže situácia veľmi rýchlo pokaziť, ak si do kufra nezabalíme všetko dôležité.

Aby ste sa týmto a iným nepríjemnostiam vyhli, máme pre vás niekoľko tipov, ako si zbaliť kufor nielen na dovolenku čo najrýchlejšie.

Dôležité je vedieť, kam a na ako dlho cestujete?

Dovolenka na pláži alebo turistika, výlet do mesta alebo plavba? Vezmite si kus papiera a pero a zapíšte si miesta, príležitosti a počet dní dovolenky. Potom si zapíšte svoje „cestovateľské nevyhnutnosti“: kusy oblečenia, ktoré súrne potrebujete. Môžu to byť napríklad bikiny, malé a šikovné crossbody kabelky alebo obľúbené turistické topánky.

S podrobným a stručným zoznamom budete pripravený na každú situáciu alebo výhodný last minute.

V jednoduchosti je krása

Väčšina odevov na vašu cestu alebo dlho plánovanú dovolenku by mala byť jednoduchá a jednofarebná. Základy v modrej, šedej, bielej, čiernej a béžovej farbe. Zopár vzorovaných a farebných vecí prináša spestrenie. S týmito odevmi sa dá ideálne kombinovať.

Nespočetné množstvo košieľ v rôznych farbách, vzoroch, s flitrami a pod. bude zbytočný luxus. Je lepšie rozhodnúť sa pre 1-2 farebné motívy, ktoré môžete v doplnkoch zopakovať a v prípade potreby zladiť s obľúbenou spoločenskou kabelkou. Aj tieto malé doplnky váš outfit oživia.

Namiesto preloženia veci zrolujte

Šatky, svetlé košele a nohavice môžete namiesto skladania zrolovať. Veci sa menej krčia a oveľa ľahšie sa skladujú.

Vyplňte medzery a ušetrite miesto v kufri

Spodnú bielizeň a ponožky si zbaľte ako posledné. Dokonale zapadajú do množstva malých medzier, ktoré v kufri ešte existujú. Rovnako je to aj s taštičkami na šperky. Najlepšie je zabaliť každú topánku jednotlivo do vrecúšok a uložiť ich do kufra – ušetríte tak miesto a udržíte topánky a bielizeň čisté.

Nezabudnite na doklady a peniaze

Vďaka dokladom a peniazom nemusíte kufre tak plniť, pretože si môžete niečo dokúpiť priamo na miestne dovolenky alebo cesty, čo je oveľa pohodlnejšie. Je lepšie mať pri sebe aj hotovosť, pretože používanie bankomatov v zahraničí všetkým nejde tak ako by sme si predstavovali. Ak to nepodceníte, bude vaša cesta príjemná a bez stresov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *