Potrebujete špedičnú firmu s kvalitným vozovým parkom?

1. marca 2022

špedičná spoločnosť longway

Vozový park špedičnej spoločnosti tvoria všetky vozidlá, ktoré uskutočňujú nákladnú prepravu balíkov a tovaru. Základ kvalitného vozového parku spočíva v obstaraní spoľahlivých a bezpečných vozidiel. Spoločnosť Logway s.r.o. môže zaradiť do širokého portfólia služieb aj plnohodnotný vozový park – čo všetko je jeho súčasťou?

Každá špedičná spoločnosť potrebuje skriňovú dodávku

Dodávka dostala svoje pomenovanie podľa dizajnu, ktorý sa svojim geometrickým tvarom podobá na skriňu. Ide o kabínové nákladné vozidlo s uzavretým priestorom – ten je určený pre uloženie zásielok. Kabína vodiča zvykne byť od zvyšku oddelená. Skriňová dodávka sa vyrába v rôznych veľkostiach, no modely, ktoré využíva špedičná spoločnosť Logway s.r.o. majú účelne vymedzenú ložnú plochu, kde nosnosť siaha až do 1500 kilogramov a zmestí sa do nej najviac 8 štandardizovaných europaliet.

Prečo je skriňová dodávka vhodná voľba do logistického vozového parku? Jednou z hlavných výhod tohto vozidla je ľahké manévrovanie. V rušnom centre mesta s úzkymi uličkami by bola nákladná preprava s veľkým návesom značne náročná. Skriňová dodávka má ideálnu veľkosť do stiesnených priestorov, alebo pri preťaženej premávke. Úložný priestor poskytuje bezpečný spôsob uskladnenia veľkého počtu zásielok.

Odolná plachtová dodávka

Nákladná doprava na cestách často čelí rôznym rizikám, do ktorých patria aj poveternostné vplyvy. Plachtová dodávka svojim dizajnom účelne chráni tovar a to nie len pred nepriaznivým vetrom. Pevné, ale pružné bočné závesy izolujú náklad od vonkajšieho prostredia, čím sa postarajú o bezpečný priebeh transportu. Po stiahnutí závesu sa dá nakladanie a vykladanie uskutočniť v pomerne rýchlom čase. A ako je to s nosnosťou? Plachtové dodávky vo vozovom parku spoločnosti Logway s.r.o. majú nosnosť do 1500 kilogramov a do vnútra môžete naložiť až 10 europaliet.

Ťahač s návesom

Nákladná doprava zažíva v posledných rokoch čím ďalej, tým vyššie postavenie a opodstatnenie návesov. Ťahač s návesom zlepšuje komplexný ekonomický prínos nákladnej prepravy, znižuje náklady a v neposlednom rade spĺňa potreby klientely. Pokiaľ špedičná spoločnosť ponúka zákazníkom tento typ vozidla, môžu sa spoľahnúť na vysokokvalitné služby. Logway s.r.o. disponuje ťahačmi s priestorom pre 34 europaliet a nosnosťou do 24 ton.

Nákladná preprava spolieha na kamiónové súpravy

Kamiónová súprava sa využíva na prepravu veľkého objemu tovaru. Vďaka špecifickému spojovaciemu článku v zadnej časti je možné prepojenie s ďalším návesom. Pokiaľ zákazník potrebuje vývoz, alebo dovoz rozsiahleho počtu zásielok, mal by začať spolupracovať s logistickým partnerom, ktorý má vo svojom vozovom parku aj takúto možnosť. Dlhé kombinované vozidlá majú vysokú nosnosť, prispievajú k efektívnejšej a hospodárnejšej logistike a do určitej miery znižujú emisie, keďže pre objemný úložný priestor nemusia podnikať jazdu viackrát.

Vozový park: Zrkadlo kvalitnej špedičnej spoločnosti

Nákladná preprava zohráva dôležitú úlohu v oblasti špedície, kde vozový park patrí do nevyhnutnej súčasti celého komplexu logistiky. Špecialisti uskutočňujú obozretný výber vozidiel s ohľadom na všetky špecifiká, súvisiace so zásielkou. Špedičná spoločnosť, ktorá vlastní množstvo kvalitných vozidiel, dokáže uspokojiť potreby zákazníka a vytvoriť bezpečný priestor pre transport tovaru a balíkov. S platným poistením CMR sa o zásielky nemusíte obávať ani v prípade, že by na cestách došlo k nepredvídateľným situáciám. Vykládka tovaru prebieha za prítomnosti kompetentnej osoby, oboznámenej o špecifikách prepravovaného nákladu.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*