4 jednoduché spôsoby, ako vylepšiť auto s minimálnymi investíciami

21. marca 2020

Pre niektorých motoristov sa vozidlo často rýchlo zmení na niečo ako domáce zviera a pre niektorých dokonca úplne nahradí dieťa, pretože sa zvyčajne snažia dať svojim „štvorkolesovým priateľom“ len to najlepšie. Často je to ale na úkor veľkých finančných nákladov, ktoré môžu ohroziť rodinný rozpočet.

My máme pre vás ale riešenia, ktoré sa dajú aplikovať do praxe s minimálnymi investíciami.

Olej a filtre

Na zvýšenie efektívnosti stačí pravidelne kontrolovať hladinu mazania motorom, pretože pri stagnácii alebo pri príliš nízkej hladine mazania sa spotreba paliva automaticky zvyšuje. Palivové filtre je tiež potrebné občas skontrolovať a meniť ich podľa intenzity znečistenia, inak budete nútení navštíviť čerpacie stanice oveľa častejšie. Opravy spôsobené silnou kontamináciou filtra vždy stoja viac ako ich výmena.

Interiér vozidla

Okrem vyššie uvedených spôsobov vylepšenia vozidla sa stále môžete pokúsiť vykonať určité kozmetické zmeny aj v kabíne. Niečo možno pripísať vysávaču auta. Sedadlá inštalované v priestore pre cestujúcich sa musia pravidelne čistiť rovnako ako okná a kapota.

Je potrebné si uvedomiť, že pravidelné čistenie vám pomôže vyhnúť sa rýchlemu opotrebeniu látky. Ak sa bojíte čalúnenia, môžete si na sedadlá kúpiť špeciálne autopoťahy, pri ich používaní sa už nebudete báť akýchkoľvek nečistôt a škvŕn.

Pohodlie pri jazde

Dobrým vylepšením v rámci dosiahnutia pohodlnejšej jazdy v aute môžu byť aj univerzálne deflektory, ktoré sa dajú jednoducho a rýchlo inštalovať na akýkoľvek typ vozidla. Vďaka nim si užijete jazdu pri otvorenom okne bez prachu, špiny a vody.

Samozrejme, aby bola jazda pre vás skutočne pohodlná, nezabudnite aj na vhodnú obuv. Moderné tenisky slip on spĺňajú tie najlepšie predpoklady.

Vyberte správnu izoláciu

Zvuková izolácia sa nepovažuje za luxus, práve naopak, je to ďalší dobrý spôsob, ako vylepšiť vaše osobné vozidlo. Je dôležité zlepšiť hlukovú izoláciu vášho vozidla z niekoľkých rôznych dôvodov, napríklad, že zvuková izolácia chráni auto nielen pred hlukom, ale aj pred stresom.

Pri použití špeciálnej tepelnej izolácie je možné chrániť časti vozidla pred mrazom, aby sa v aute nevytvorila kondenzácia. V dôsledku toho sa teplota začne rovnomerne rozdeľovať a absencia kondenzátu znižuje pravdepodobnosť korózie.

Správna ochrana v podobe spomenutých doplnkov predĺži životnosť vášho vozidla a jeho dlhodobé využitie v akýchkoľvek podmienkach. Tak na nič dôležité nezabudnite.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*