Usain Bolt odštartoval kariéru futbalistu, zahral si za prvoligistu

10. júna 2018

Legendárny jamajský šprintér a držiteľ najrýchlejšieho času v behu na 100 metrov rozbieha po atletickej aj futbalovú kariéru.

Osemnásobný olympijský víťaz Usain Bolt ako striedajúci hráč zasiahol v sobotu do prípravného zápasu nórskeho prvoligového tímu IF Strömsgodset proti klubovej juniorke. Atletickú kariéru zavesil na klinec minulý rok a teraz sa snaží preraziť vo futbale. Jamajský „blesk“ si už stihol zatrénovať s juhoafrickým tímom Mamelodi Sundowns a nemeckou Borussiou Dortmund. Na konci mája sa zapojil do tréningového procesu v IF Strömsgodset.„Verím, že uvidia, že vo mne niečo je a rozhodnú sa dať mi šancu,“ uviedol pred príchodom do nórskeho klubu držiteľ svetového rekordu na 100 a 200 metrov.

Bolt nastúpil v drese Strömsgodsetu v utorok, keď odohral 20 minút proti nórskej „devätnástke“. Jeho tím prehral 0:1. Na chrbte mal číslo 9,58, čo je jeho rekordný čas z roku 2009 na 100 metrov. Podľa denníka Mirror mal 31-ročný Jamajčan v samom závere dokonca výbornú príležitosť na vyrovnanie, ale nepremenil ju. O štyri dni neskôr si zahral aj proti mládežníckemu tímu Strömsgodsetu.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*