Usain Bolt odštartoval kariéru futbalistu, zahral si za prvoligistu

10. júna 2018

Legendárny jamajský šprintér a držiteľ najrýchlejšieho času v behu na 100 metrov rozbieha po atletickej aj futbalovú kariéru.

Osemnásobný olympijský víťaz Usain Bolt ako striedajúci hráč zasiahol v sobotu do prípravného zápasu nórskeho prvoligového tímu IF Strömsgodset proti klubovej juniorke. Atletickú kariéru zavesil na klinec minulý rok a teraz sa snaží preraziť vo futbale. Jamajský „blesk“ si už stihol zatrénovať s juhoafrickým tímom Mamelodi Sundowns a nemeckou Borussiou Dortmund. Na konci mája sa zapojil do tréningového procesu v IF Strömsgodset.„Verím, že uvidia, že vo mne niečo je a rozhodnú sa dať mi šancu,“ uviedol pred príchodom do nórskeho klubu držiteľ svetového rekordu na 100 a 200 metrov.

Bolt nastúpil v drese Strömsgodsetu v utorok, keď odohral 20 minút proti nórskej „devätnástke“. Jeho tím prehral 0:1. Na chrbte mal číslo 9,58, čo je jeho rekordný čas z roku 2009 na 100 metrov. Podľa denníka Mirror mal 31-ročný Jamajčan v samom závere dokonca výbornú príležitosť na vyrovnanie, ale nepremenil ju. O štyri dni neskôr si zahral aj proti mládežníckemu tímu Strömsgodsetu.

Na čo si dať pozor pri kúpe bytu?

Realitný maklér je určite spoľahlivejšia cesta ako kúpa nehnuteľnosti na vlastnú päsť. Okrem podstatných vecí je potrebné všímať si aj detaily, čím nemáme na mysli len vŕzgajúce kľučky či posu...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*