Tragédia! Lietadlo novej hviezdy futbalovej Premier league malo stroskotať nad La Manche

22. januára 2019

Francúzske úrady potvrdili, že 17 miliónový futbalista sa nachádzal na palube lietadla, ktoré je od včerajšieho večera nezvestné.

Svetový futbal pravdepodobne postihla veľká tragédia. Argentínsky útočník Emiliano Sala je totiž od pondelka nezvestný. Podľa francúzskych úradov sa mal nachádzať na palube lietadla, ktoré zmizlo včera večer. Stroj letel z Nantes do Cardiffu vo výške päťtisíc stôp, no kleslo na výšku 2 300 stôp a stratilo sa z radarov. Juhoamerický strelec sa odvtedy neozval, Cardiff čaká s vydaním stanoviska. Waleský účastník anglickej Pemier League verí v zázračnú záchranu svojej novej akvizície za 17 miliónov eur.

Sala začínal v Bordeaux, v roku 2015 prišiel do Nantes. Tu sa strelecky chytil, v čase odchodu z klubu bol vo francúzskej Ligue 1 tretí najlepší strelec za Cavanim a Mbappém, no pred Neymarom či Falcaom. Sala prišiel do Cardiffu, podstúpil lekársku prehliadku, podpísal zmluvu, absolvoval fotenie a vrátil sa do Nantes rozlúčiť so spoluhráčmi. Pri návrate do Británie sa však ľahké lietadlo typu Piper Malibu stratilo nad Lamanšským prielivom oddeľujúcim Veľkú Britániu od Francúzska. Naďalej sa čaká na oficiálne potvrdenie tragédie a ešte viac na správu o zázraku a úspešnom núdzovom pristátí. Záchranné zložky prehľadávajú prieliv, zatiaľ nenašli žiadne stopy.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*