Suchá alebo mastná pokožka? Viete ako proti tomu bojovať ?

2. februára 2018

Každá osoba má úplne odlišnú pokožku. Niekoho trápi mastnota, iného suchosť, ďalšieho pupienky. Pôvod hľadajte najmä v strave, ktorá v takýchto prípadoch nie je adekvátna, chýba, alebo nie je dostatočne vyvážená …

Máte problémy s vyrážkami? Ak áno a ak vás teda začalo trápiť akné, potom za tým pravdepodobne stojí laktóza a nadbytok konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré nie sú tak zdravé, ako sa celé roky ospevuje. Mliečne výrobky totiž obsahujú hormóny a antibiotiká, ktoré majú na svedomí tvorbu nevzhľadných pupienkov. Preto je treba mliečne výrobky zásadne obmedziť. Rovnako sa však vyhnite nadmernému solenie a potravinám, ktoré sú bohaté na jód. Majú totiž na svedomí stimuláciu mazových žliaz a dráždenie pórov.

Naopak nasaďte zinok, ktorý vás akné rýchlo zbaví. Rovnako je však perfektným bojovníkom proti mastnej pleti. Zinok nájdete v mandliach a ustriciach. Aby vám na druhú stranu tvár nespuchla, nasaďte veľa zeleniny, ktorá je bohatá na vitamín B6, ďalej oranžovú zeleninu a všetko ovocie, ktoré obsahuje beta karotén, ktorý v tele redukuje tuky.

Proti suchej pleti sa zase bojuje nasadením potravín bohatých na tuky. Je to avokádo, olivový olej, citrusové plody. Ide o takzvané dobré tuky, ktoré udržujú pevnú pokožku a zabraňujú dehydratácii. Ďalej je dobré zaradiť do jedálnička omega 3 mastné kyseliny, ktoré nájdete v rybách ľanových semienkach alebo v pupalkový olej. Konkrétne pupalky si môžete zaobstarať aj v kapsliach, a to ako doplnok stravy. Nezabudnite aj na konzumáciu kapusty, ktoré obsahuje organické síry a tie zabraňujú vysúšaniu a podráždeniu pokožky.

Na Kryme útočil muž na vysokej škole, hlásia mnoho obetí

Na technickej škole v meste Kerč na Krymskom polostrove v stredu poobede zaútočil študent a výbušným zariadením zabil veľké množstvo ľudí. Líder Krymu Sergej Aksionov ...

Milujete kávu, ale máte suchú pleť? Potom na kávu rozhodne zabudnite, pretože káva vysušuje zvnútra. Akýkoľvek hydratačný krém je tak absolútne k ničomu, pretože čo zanedbáte zvnútra, z vonku už nezachránite.

Zdroj:pinterest

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*