Suchá alebo mastná pokožka? Viete ako proti tomu bojovať ?

2. februára 2018

Každá osoba má úplne odlišnú pokožku. Niekoho trápi mastnota, iného suchosť, ďalšieho pupienky. Pôvod hľadajte najmä v strave, ktorá v takýchto prípadoch nie je adekvátna, chýba, alebo nie je dostatočne vyvážená …

Máte problémy s vyrážkami? Ak áno a ak vás teda začalo trápiť akné, potom za tým pravdepodobne stojí laktóza a nadbytok konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré nie sú tak zdravé, ako sa celé roky ospevuje. Mliečne výrobky totiž obsahujú hormóny a antibiotiká, ktoré majú na svedomí tvorbu nevzhľadných pupienkov. Preto je treba mliečne výrobky zásadne obmedziť. Rovnako sa však vyhnite nadmernému solenie a potravinám, ktoré sú bohaté na jód. Majú totiž na svedomí stimuláciu mazových žliaz a dráždenie pórov.

Naopak nasaďte zinok, ktorý vás akné rýchlo zbaví. Rovnako je však perfektným bojovníkom proti mastnej pleti. Zinok nájdete v mandliach a ustriciach. Aby vám na druhú stranu tvár nespuchla, nasaďte veľa zeleniny, ktorá je bohatá na vitamín B6, ďalej oranžovú zeleninu a všetko ovocie, ktoré obsahuje beta karotén, ktorý v tele redukuje tuky.

Proti suchej pleti sa zase bojuje nasadením potravín bohatých na tuky. Je to avokádo, olivový olej, citrusové plody. Ide o takzvané dobré tuky, ktoré udržujú pevnú pokožku a zabraňujú dehydratácii. Ďalej je dobré zaradiť do jedálnička omega 3 mastné kyseliny, ktoré nájdete v rybách ľanových semienkach alebo v pupalkový olej. Konkrétne pupalky si môžete zaobstarať aj v kapsliach, a to ako doplnok stravy. Nezabudnite aj na konzumáciu kapusty, ktoré obsahuje organické síry a tie zabraňujú vysúšaniu a podráždeniu pokožky.

Samolepiace etikety sú hitom
Samolepiace etikety na potraviny

Máte chutné výrobky, ale chceli by ste ich zatraktívniť pre zákazníkov? Alebo potrebujete výrobky niečím oživiť? Reprezentatívny vzhľad produktov a odlíšenie sa od konkurencie môžu dotvoriť atraktívne...

Milujete kávu, ale máte suchú pleť? Potom na kávu rozhodne zabudnite, pretože káva vysušuje zvnútra. Akýkoľvek hydratačný krém je tak absolútne k ničomu, pretože čo zanedbáte zvnútra, z vonku už nezachránite.

Zdroj:pinterest

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*