Styling pre krátke vlasy. Vykúzlite dokonalý účes s týmito prípravkami

31. januára 2018

Ako aj z krátkych vlasov vykúzliť krásny ženský účes, aby ste vyzerali stále ako zo škatuľky ?

Objem jedným strieknutím

Trápia vás spľasnuté mastiace sa vlasy bez objemu, ktoré musíte každý deň umývať a zdĺhavo fúkať, aby ste dosiahla požadovaného tvaru, ktorý však rovnako vydrží len pár hodín a potom to vyzerá, ako by ste neodviedla žiadnu prácu? Verte alebo nie, k vyriešeniu tohto problému vám stačí objaviť iba jeden zázračný prípravok, ktorý vo vašej vlasovej rutine iste schádzal a tým je suchý šampón.

Na trhu už sa dá nájsť suchý šampón aj v obyčajnej drogérii, nemusíte kvôli tomu navštevovať profesionálne salóny. Ako ale už vo väčšine prípadov platí, že cena zodpovedá kvalite, nie je tomu inak ani v tomto prípade. Suchý šampón vás zachráni v dňoch, kedy nemáte čas si vlasy umyť, ale potrebujete, aby to tak vyzeralo.

Fľašu pred aplikáciou poriadne pretrepte a potom šampón nastriekajte ku korienkom vlasov podľa návodu. Ľahko ho vmasírujte a uvidíte, že už po tomto jedinom kroku docielite omnoho väčšieho objemu a ľahká mastnota zmizne tiež.

TIP: Pokiaľ máte tmavé vlasy, suchý šampón ich môže sfarbiť ľahko do šeda, použite teda ten, ktorý je určený pre tmavé vlasy.

Prípravky pre styling krátkych vlasov

V drogérii sa stretávame s veľkým množstvo stylingových prípravkov, ktoré sľubujú každý niečo a všetky dohromady nič. Čo z toho však nutne potrebujete pre styling krátkych vlasov? Základom by pre vás mal byť lak na vlasy. S lakom samotným vykúzlite veľa. Zvoľte však ten, ktorý vlasy zanechá vzdušné a nezlepí ich.

V mnohých prípadoch vám bude stačiť lak nastriekať len na dlaň a tou potom upraviť vlasy do požadovaného tvaru. Pre tento účel môžete využiť aj gél alebo vosk na vlasy, ale dajte si pozor, aby ste to s ním neprehnali. Ak sa vám to stane, nemusíte si nutne umyť celú hlavu a začať znovu, ale stačí namočiť dlaň do vody a tou vlasy ľahko prečesať.

Pre väčší objem krátkych vlasov sa odporúča používať objemovej púdre na vlasy. Používajú sa podobne ako suchý šampón. Nanesiete ich do vlasov a ľahko vyčešte zvyšky produktu, aby na nich nezanechali bielej stopy. Ak k vašej každodennej rutine patrí fén alebo žehlička na vlasy, je nutné naučiť sa používať ochranné spreje na vlasy, ktoré zabraňujú tepelnému poškodeniu vlasov.

RADA: Nikdy nekombinujte veľa stylingových produktov dohromady. Zbytočne tým zaťažíte vlasy a tým stratíte objem a lesk a docielite tým nežiaducemu masteniu.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*