Šediny v mladosti. Ako s nimi bojovať?

22. decembra 2018

Sotva ste sa prehupli cez dvadsiatku, a už máte na hlave prvé šedivé vlasy? Nečudujte sa, aj to sa stáva. Je jasné, že prvé šediny nikoho nepotešia, avšak nie sú ani zďaleka až takým náročným kozmetickým problémom ako by sa mohlo zdať.

Jeden dva šedivé vlasy si už na hlave našiel takmer každý dvadsiatnik a tridsiatnik. Nie je to nič neobvyklé, a pár šedivých vlasov nie je problém identifikovať a okamžite vytrhnúť. Možno s takýmto bielym, či šedivejúcim vlasom bojujete vcelku pravidelne.

Čo však, keď začnú strácať farbu všetky vlasy, alebo blednú len v určitých partiách? Ak práve vás postihlo šedivenie v pomerne mladom veku, opýtajte sa rodičov, kedy začali ich vlasy strácať farbu, tento jav je totiž dedičný.

Prečo šedivieme?
Prirodzená farba vlasov záleží od množstva pigmentu, ktorý ich sfarbuje. S vekom sa zvykne vlasový pigment strácať a tak vlasy získavajú čoraz svetlejšiu farbu, až sú úplne biele, pretože telo do vlasov už pigment nedodáva. S týmto problémom je možné bojovať.

V situácii, ak pri pohľade do zrkadla zistíte prvé šediny, prejdite pri farbení k chladným tónom, k svetložltým alebo popolavým. Vyskúšajte jemné vlny, výsledok bude elegantný. Ak ste rozhodnutá nevystavovať svoje šediny na obdiv celému svetu, máte len jednu možnosť – farbiť si ich.

A práve so šedinami je hlavný problém, niekedy sa farbami prekrývajú len veľmi obtiažne. Aby ste mali záruku, že vaše vlasy budú vyzerať čo najprirodzenejšie, nevoľte žiadne farebné extrémy, veď v prirodzenosti je najväčšia krása.

Vlasy potrebujú výživu
Spolu so šedinami sa objavuje často aj celkové oslabenie vlasovej štruktúry. Preto okrem farbenia myslite aj na vyživujúce šampóny a spevňujúce masky, či zábaly. Vlasy vyživujte aj pomocou sér, ktoré dodávajú priamo ku korienkom vitamíny a potrebné látky.

Pri prvom farbení šedín si zájdite za kaderníčkou a zverte sa do jej rúk, mali by ste mať záruku, že farba perfektne chytí. Zároveň si nechajte poradiť ako maskovať tento nedostatok priamo na vašich vlasoch. Ak sú vlasy oslabené, možno ich bude treba skrátiť, alebo im vhodne prispôsobiť účes, ktorý bude nenáročný na údržbu a nebude vlasy tak namáhať.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*