S travertínovým obkladom vo vašom interiéri vyhráva luxus

1. februára 2019

Travertín je hornina, ktorá je tvorená minerálmi, ktoré majú polokryštalickú, hubovitú štruktúru. Spája vlastnosti dvoch hornín – vápenca a mramoru, a preto je pri pohľade na tento prírodný kameň možné poznamenať, že vyzerá ako mramor. Vápenec, po tisíce rokov vystavený intenzívnemu tlaku, sa stáva travertínom, s ktorého prírodným charakterom si teraz môžete vytvoriť doma tú najlepšiu atmosféru.

Má vynikajúce vlastnosti a vydrží aj v tých najnáročnejších podmienkach. No, ak by vám to nestačilo, prečítajte si niekoľko ďalších výhod, o ktorých sa potom môžete vo svojom interiéri presvedčiť na vlastné oči.

Široké využitie travertínu

Travertín je vynikajúci materiál na zdobenie bytu. Rôzne farby umožňujú jeho umiestnenie v ľubovoľnom dizajne. Často sa používa ako podlahová krytina – nádherná travertínová dlažba, ktorá má tie najlepšie vlastnosti.

Muž v Jelšave zaspal v strede cesty, ustlal si na nákupe

Polícia SR na svojom Facebooku informovala o mimoriadne nebezpečnom konaní muža v Jelšave. ...

Travertín odolný voči oteru, ako sme spomínali,  je dôstojnou napodobeninou mramoru alebo žuly. Tento materiál je teplý, čo vám umožňuje po ňom kráčať naboso. Okrem toho si poradí s vlhkom a vodou, ktoré sa v domácnosti veľmi často nachádzajú. Obľúbeným doplnkom je krásny travertínový obklad v kúpeľni, kde je predpoklad tých najnáročnejších podmienok najväčší.

Ideálny materiál pre moderné kombinácie

Travertín sa dá ale využiť ako obkladový materiál aj v exteriéri. Na výrobu stĺpov a zábradlí sa používa  travertín už veľmi dlho. V leštenej úprave dodáva nádych luxusu akejkoľvek stavbe a miestnosti.

Nakoľko je tento prírodný kameň odolný voči vlhkosti, bude pre vás vynikajúcou voľbou aj na dokončenie bazénu. Kameň je dobre kombinovaný s drevom, dekoratívnou sadrou, sklom alebo kovom.

Travertín má svoju silu a trvanlivosť a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť, vďaka čomu sa vyhnete, pri dôležitej správe bytových domov, zbytočným komplikáciám, pretože nie je nutné neustále niečo opravovať. Skúste sa presvedčiť, aké jednoduché použitie travertínu vo vašom interiéri môže byť.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*