S moderným Dual SIM mobilom budete mať všetko pod palcom

28. októbra 2018

O výhodách mobilného telefónu sa asi presvedčil každý jeden z nás bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Toto univerzálne zariadenie zvládne naozaj veľmi veľa vecí, je to predsa malý prenosný počítač s dokonalým fotoaparátom a displejom pre všetky dôležité úlohy. Ako si ale správne vybrať to správne zariadenie, ak sa vo všetkých veciach až tak dokonale nevyznáte?

Má Samsung konkurenciu?

Mobilné telefóny z dielne tejto juhokórejskej značky sú obľúbené po celom svete. Neustále sa zdokonaľujú a vylepšujú. Každý jeden model je vždy o niečo kvalitnejší, s prídavkom konkrétnej špecifikácie. Podľa toho sa samozrejme odvíja aj jeho cena, pričom tie najnovšie sú logicky pre bežných zákazníkov najmenej dostupné, čo sa ale časom mení. Ale aj tento gigant a dokonalá značka mobilov obľúbeného Samsungu môže mať konkurenciu, ktorou je najčastejšie Apple. V oboch prípadoch si ale pri výbere všímajte nasledujúce parametre.

Displej

Je viac než pravdepodobné, že pre mnohých spotrebiteľov je lákadlom číslo 1 obrazovka mobilu, čo si uvedomuje aj nejedna úspešná marketingová agentúra, ktorá optimalizuje zobrazenie konkrétneho webu alebo online reklamy v nich.

Dnes je to najmä o bezrámikových modeloch, ktoré poskytujú tieto funkcie v dokonalom prevedení. Nemali by ste si však  rámci špecifikácie ale vyberať iba tie najväčšie modely, pretože vám to v konečnom dôsledku môže jeho používanie len zbytočne skomplikovať.

Fotoaparát

V súvislosti s veľkosťou bezrámového displeja mobilu sa rieši aj otázka umiestnenia fotoaparátu, ktorý je na hornej lište najväčšou prekážkou. Bez možnosti fotenia je ale mobil pre mnohých majiteľov takmer nevyužitý. Rieši sa to výsuvným systémom a inými technológiami, ktoré sa stále zdokonaľujú a snažia nájsť ten správny smer.

Dual systém

Umiestnenie SIM karty v mobile je základ. Dnes ale jedna nestačí, pretože využívanie mobilu na viacero účelov je viac než nutné. Namiesto dvoch zariadení môžete mať dnes ale iba jedno multifunkčné, pretože ide o moderný Dual SIM mobil. Vďaka tomu ho môžete využiť aj ako firemný a zároveň súkromný mobil.

Batéria a ostatné detaily

K dobrému a plnohodnotnému výkonu potrebujete dobrý procesor, pamäť a samozrejme aj batériu. V súčasnosti je výhodou moderných mobilov to, že sa dajú nabiť behom niekoľkých hodín alebo minúť a to bez nutnosti použitia kábla. Stačí jedno priloženie na externú nabíjačku a váš mobil je plne nabitý.

Ak si budete pri najbližšej možnej príležitosti vyberať ten svoj aj vy, nezabudnite si všímať parametre spomenutých vecí aj v číslach a porovnávať modely s cenami konkurencie. Len tak sa dopracujete k tej najlepšej a správnej voľbe.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*