Policajti dlhé minúty naháňali spiaceho vodiča s autopilotom

21. decembra 2018

Veľké problémy narobila policajtom inteligentná Tesla so spiacim šoférom za volantom. 

Veľmi kuriózna policajná naháňačka sa odohrala na diaľnici v Kalifornii. Policajti totiž dlhé minúty nemohli zastaviť spiaceho vodiča inteligentnej Tesly, ktorý bol navyše poriadne pod parou. Zdalo sa im, že v premávke reaguje podozrivo a keď sa ho pokúšali zastaviť, všimli si, že má zatvorené oči.

Automobil aj napriek tomu stále pokračoval v jazde, keďže Tesly majú v sebe zabudovaný režim Autopilot, vďaka ktorému môžu korigovať smer jazdy a rýchlosť aj bez zásahu vodiča. Celá naháňačka trvala až 7 minút. Mnoho ľudí prekvapilo, ako mohlo auto tak dlho pokračovať v jazde. Tesla po aktualizácii zabudovala funkciu, ktorá pri strate kontaktu rúk vodiča s volantom každých pár sekúnd hlasno upozorňuje na to, že ruky musia zostať na volante. Ak volant šofér opätovne nechytí, auto by malo postupne bezpečne zastaviť. Po úspešnom zastavení ho policajti podrobili dychovej skúške, ktorá bola pozitívna.

Čakáte bábätko? Na toto sa treba pripraviť

Príchod nového člena rodiny je vždy radosť. Všetky začiatky ale bývajú ťažké, a ak ide o vaše prvé dieťa môže vás vytrápiť detská kolika aj rastúce zúbky. Na druhej strane vás samozrejme čaká ...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*