Plánujete dovolenku autom? Vieme, ako ho vybaviť na dlhú cestu bez prekážok

17. júna 2021

Auto pred dovolenkou treba pripraviť

S rozvojom domáceho cestovného ruchu sa motoristi čoraz viac rozhodujú cestovať na dovolenku autom. Okrem romantiky na cestách takéto výlety šetria peniaze. Dôležité je pripraviť auto na dlhú cestu a rôzne neočakávané problémy.

Tieto časti by ste mali určite pred dlhšou cestou poriadne prekontrolovať.

Skontrolujte motor

Auto bez dobrého motora nikam nepôjde. Ak preto máte pochybnosti o jeho stave, nahláste sa v servise  na diagnostiku. Skontrolujte tiež prídavné zariadenia a palivový systém. Urobte to vopred, aby ste mali čas na odstránenie zistených porúch.

Ak sa rozhodnete kontrolovať a opravovať auto bez služieb servisu, rozhodne nezabudnite na pohodlné montérky, vďaka ktorým si nemusíte dávať pozor na obľúbené oblečenie.

Nezabudnite na dôležité a funkčné brzdy

Druhým dôležitým bodom je kontrola bŕzd, systémov riadenia a pruženia. To platí najmä po náročnej zime, ktorá mení cesty na dráhu plnú jám a dier. Tie potom uvoľňujú odpruženie a geometriu kolies.

Kontrola stavu kolies

Pri kontrole podvozku vozidla venujte zvýšenú pozornosť stavu pneumatík. Ak je ich opotrebenie veľké, disky sa začnú opotrebovávať, čo znamená, že je čas na výmenu kolies.

Nepodceňujte čistotu vozidla a stav karosérie

Pre dlhú a bezproblémovú cestu je nutné auto aj poriadne vyčistiť. A to hlavne sklá a svetlá, vďaka ktorým zlepšujete viditeľnosť a bezpečnosť na vozovke. Popri údržbe tiež prekontrolujte stav kapoty a všetky dôležité karosárske diely.

Spolu s funkčnými stieračmi, čistou klimatizáciou a veľkou kapacitou batérie bude vaše auto na dlhú a príjemnú cestu pripravené bez najmenších problémov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*