Nevyhnutná pomôcka, s ktorou bude akákoľvek práca s ťažkým materiálom oveľa jednoduchšia

27. októbra 2018

Určite ste si neraz povzdychli, keď bolo nutné premiestniť niekoľko ťažkých vecí a bremien z jedného miesta na druhé. Nehovoriac o tom, ak boli prekážkou viaceré schody a výťah pokazený. Na tieto veci slúži niekoľko univerzálnych pomôcok, o ktorých ste možno doteraz nevedeli alebo neregistrovali, že sú voľne dostupné. Ide o určitý typ manipulačnej techniky, bez dodatočného elektrického alebo iného pohonu. Vozíky a rudle.

Pre optimalizáciu práce v sklade sa používajú rôzne typy. Väčšinou sú rozdelené na ručné a elektrické, čo je ale dôležitejšie, že majú veľa štrukturálnych rozdielov v závislosti od ich konkrétneho účelu. Pre podnikateľa je lepšie si vybrať rôzne typy skladových vozíkov. V takomto prípade bude vykonávanie špecifických úloh oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Pre domácnosť a osobné potreby vám však postačia asi  klasické rudle.

Ako a podľa čoho si vybrať?

Pri výbere tejto manipulačnej a skladovej techniky venujte pozornosť technickým vlastnostiam, ako sú:

  • celkové rozmery a zaťažiteľnosť,
  • dĺžka vidlice alebo rozmery plošiny;
  • a maximálna výška prípadného zdvihu.

Ručný manipulačný vozík

Najjednoduchší je typ ručných vozíkov, kde ide najčastejšie o 2-kolesové modely. Navrhnuté na prepravu nákladu s hmotnosťou do 300 kg, podľa výrobcu. Vzhľadom na úpravu veľkosti prenosnej plochy vám táto technika umožňuje prepravu tovaru rôznej veľkosti. Výrobcovia tiež ponúkajú kombinované transformačné modely.

Dvojkolesové modely sú ale vhodné na klasický presun boxov a krabíc. A ak ste si pred nedávnom nakúpili z ponuky moderného online nábytku, určite si s ním veľmi dobre pomôžete aj doma pri jeho sťahovaní.

Potrebujete väčšiu plošinu so štyrmi kolesami?

Štvorkolesové ručné manipulačné vozíky  sú rozdelené na modely s bočnými stranami a bez nich. Dosky sa vyrábajú v dvoch verziách a s potrebnými výstuhami. Pri nákupe tiež dávajte pozor na ich výšku a veľkosť zaťaženia.

Tieto zariadenia sú tiež často vybavené:

  • silnejším podvozkom;
  • skladacími alebo stacionárnymi rukoväťami;
  • zosilnenými kolesami s protišmykovým povrchom.

Všetko pre vaše špecifické potreby a požiadavky, vďaka ktorým bude vaša práca oveľa jednoduchšia a efektívnejšia.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*