najlepšie dámske nohavice

Nič nie je viac skľučujúce ako pondelkové ráno, keď nemáte čo na seba. Ale kancelárske obliekanie, aj keď ste stále mentálne vo víkendovom režime, nemusí byť problematické. Ak si kúpite pár základných druhov nohavíc, nikdy neprídete o inšpiráciu, a vždy budete vyzerať dobre takmer bez námahy. Aké nohavice vo vašom šatníku potrebujete?

Ležérne džínsy na bežný deň

V čase, keď sa na červený koberec dostáva viac tenisiek ako vysokých podpätkov, je džínsovina rozhodne povolená aj vo formálnejšom prostredí. Džínsy sú tak vhodné pre každodenný pracovný život a dokonca sú šik aj do kancelárie. A najlepšie na tom je, že nosením džínsov sa môžete hneď po práci vrhnúť na voľnočasové aktivity bez toho, aby ste sa museli ísť domov prezliecť.

Základným pravidlom, ako si obliecť tieto nohavice aj v biznis-ležérnom prostredí, je povýšiť ich kúskami ako sú napríklad hodvábna blúzka, luxusný úplet alebo klasický blejzer. Držte sa tiež základných farieb džínsoviny, ako je čierna alebo tmavá modrá, arozhodne sa vyhnite príliš okázalým farbám, strihom, a roztrhaným alebo extrémne úzkym džínsom. Ideálne sú rovné alebo široké strihy, ktoré sú zároveň všestrannou možnosťou.

Zvyšok outfitu sa vždy snažte udržať v neutrálnych tónoch. Práve to dodá celku sofistikovanosť a eleganciu. Pokiaľ ide o doplnky, hľadajte štruktúrovanú kabelku, minimalistické šperky a možno aj hodvábnu šatku. S týmito základnými stavebnými kameňmi sú vaše možnosti nekonečné.

Elegantné chinos na pracovné stretnutie

Je ťažké predstaviť si príležitosť, na ktorú by sa nehodili chinos nohavice, najmä ak sú čierne. To z nich robí rozumnú voľbu, ak ste typ, ktorý si po práci rád zájde na drink, alebo ak máte prácu, ktorá je napoly v kancelárii a napoly vonku. Ako alternatíva k džínsom rovnako dobre obstáli v skúške časom. Všetci zamestnávatelia majú svoje vlastné pravidlá obliekania, no nohavice chinos sa na rozdiel od džínsov alebo pracovných nohavíc určite považujú za formálne. Čierne alebo námornícke chino nohavice by potrebovali dôkladnú kontrolu, aby ste ich rozlíšili od klasických kostýmových nohavíc. Slim-fit chinos s bielou košeľou alebo blúzkou sú základom v každej kancelárii. Sú to jednoducho dámske nohavice, ktoré vo svojom šatníku potrebujete.

Kožené nohavice na prechodné obdobie

Na jar, ale hlavne na jeseň, je čas dať džínsom na chvíľu pauzu a vymeniť ich za kožené nohavice. Kožené nohavice boli kľúčovým prvkom všetkých predpovedí trendov na rok 2021 a 2022, a je ľahké pochopiť prečo. Sú ľahko kombinovateľné, všestranné a dámy v nich vyzerajú božsky. K dispozícii sú v rôznych farbách a strihoch, a tak zaručene nájdete nohavice na každú príležitosť.

Ak hľadáte klasiku, stavte na čiernu, pretože tú môžete v určitých prípadoch nosiť aj do práce. Tieto nohavice dokonale vyzerajú napríklad s bielou košeľou, mohutným opaskom a párom kožených lodičiek. Prípadne vaše kožené nohavice zahaľte do čierneho saka a čiernych čižiem, čo je kombinácia, ktorá vám dodá šarm a mierne vás omladí. Ak pracujete v uvoľnenom pracovnom prostredí, nebojte sa ani farebných kožených nohavíc. Podobným spôsobom môžete kombinovať aj bordové, zelené alebo dokonca béžové kožené nohavice.

Tepláky na uvoľnené dni

Ak sa chcete cítiť komfortne, no stále sexy, riešením sú tepláky. Áno, aj v teplákoch môžete ísť do práce, teda minimálne pokiaľ pracujete z domu. Rozhodne však stavte na kvalitné kúsky, v ktorých si môžete vybehnúť aj na obed alebo na nákupy. Pokojne si počkajte na výpredaj alebo na zľavy a nakúpte značkové tepláky za tie najlepšie ceny. Oplatí sa siahnuť po elegantnejšom type teplákov alebo ak ich plánujete využiť aj na športové aktivity, stavte na športové dámske tepláky.

Hodia sa k nim klasické jednoduché tričká, alebo k nim môžete zladiť aj mikinu. Nepochybne teplákové súpravy vyzerajú dobre aj v kombinácii s kabátom a teniskami. V tomto prípade siahnite po neutrálnejších farbách, ako je napríklad šedá, béžová alebo biela.

Zdroj foto: Look Studio / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *