Najkrajšie národné parky v Ázií, ktoré vás očaria orientom a exotikou

6. februára 2018

Ázia je kontinent, ktorý na vás sám o sebe dýcha orientom a exotikou. V Ázii je asi osemdesiat národných parkov a všetky sú fascinujúce a pre turistov zaujímavé najmä svojou uchvacujúcou prírodou. Je jasné, že každému sa páči niečo iné. My sme pre vás pripravili inšpiráciu na parky, ktoré sa môžu považovať za najkrajšie.

Národný park Čitván v Nepále

Národný park Chitwan (Čitvan) patrí medzi prírodné pamiatky UNESCO. Návštevníci sa tu môžu priblížiť divokým zvieratám a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí. Park nie je oplotený, a preto je možné niektoré zvieratá stretnúť aj vonku. Nie je to ale toľko pravdepodobné. Asi najviac obdivovaní sú tiger bengálsky a nosorožec.

Park leží na hraniciach s Indiou asi uprostred územia Nepálu medzi Káthmandú a Pokhara. Z oboch miest sa dá ľahko dôjsť autobusom, pretože je to vždy výlet na celý deň. Autobus dôjde do mestečka Tadi Bazaar a turisti musia ešte niekoľko kilometrov po prašných cestách alebo sa môžu nechať previezť hotelovým džípom.

Mimo vzácnych nosorožcov a tigrov tu môžete uvidieť aj dva druhy krokodílov, kanca, divoké slony, leopardy. Preto rozhodne nie je vhodné, aby ste sa pohybovali po parku sami. Vždy využite služby miestnych sprievodcov.

Národný park Sundarbans na hraniciach medzi Indiou a Bangladéšom

Na hraniciach medzi Bangladéšom a Indiou leží ďalšie úchvatná prírodná krása. Nájdete tu nádherné lesy plné života. Park je zapísaný v UNESCO. Ideálne je putovať tu na lodi, ktorá sa prepletá zeleňou a ukazuje vám krásy, ktoré by vám ľahko na brehu unikli. Môžete pozorovať vtáky, zhliadnuť dokonalý západ slnka a taktiež tigra bengálskeho. Hlavne kvôli nemu vznikli tunajšie rezervácie, aby tento veľmi ohrozený druh zachránila.

Národný park Yalla na Srí Lanke

Národný park Yalla patrí k najviac navštevovaným miestam na Srí Lanke. Je to obrovský park, kde má svoj domov celý rad zvierat a vy ich tak môžete vidieť v ich prirodzenom prostredí. Po parku sa môžete pohybovať len s požičaným džípom a najatým sprievodcom. Nie je to teda úplne lacné. Zvlášť, keď nemáte zabezpečené, že skutočne nejaká zaujímavá zvieratá uvidíte. Veľké šťastie je stretnúť skupinu divokých slonov alebo dokonca leoparda. To by ste si však museli privstať a vyjsť skoro ráno.

Národný park Huanglong a Jiuzhaigou v Sečuáne

Tieto dva nádherné národné parky v Sečuáne by nemali zostať bez povšimnutia. Národný park Huanglong je známy hlavne kvôli kaskádovitým jazierkam z kalcitu, lesom, termálnym prameňov a zasneženým vrcholkom hôr. A ako veľký bonus tu môžete stretnúť žijúcich pandu veľkú. A to sa naozaj málokomu za život podarí. V parku Jiuzhaigou je to podobné. Taktiež je tu k videniu krásna príroda, lesy aj fascinujúce zvieratá. Od roku 1992 je druhý z parkov Svetovou biosférickou rezerváciou.

Národný park Hakone v Japonsku

Národný park Hakone nadchne milovníkov prírody svojimi prírodnými scenériami s posvätnou sopkou Fudži v pozadí. Ak chcete zažiť niečo skutočne unikátneho, vyjdite si loďou po jazere Ašinoko. Tiež návšteva termálnych kúpeľov rozhodne stojí zato. Národný park sa rozkladá na ostrove Honšú. Celému ostrovu dominuje práve hora Fudži, ktorá so svojimi 3 800 m n. M. Priťahuje pozornosť všetkých cestovateľov.

Národný park Khao Yai v Thajsku

Národný park Khao Yai je prvý a najstarší národný park v Thajsku. Je zapísaný na zozname UNESCO. Park leží asi stopäťdesiat kilometrov od Bangkoku. Je tu veľmi nádherná príroda, narazíte tu na fascinujúce druhy orchidey aj motýľov. Orchidea sú k videniu v najrôznejších farbách i veľkostiach a práve ony preslávili Thajsko na celom svete. Pri troche šťastia môžete naraziť aj na divoké slony, jelene, cibetky, tigre, nosorožce, medvede, gibony a mnoho ďalších zvierat.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*