Na Kryme útočil muž na vysokej škole, hlásia mnoho obetí

17. októbra 2018

Na technickej škole v meste Kerč na Krymskom polostrove v stredu poobede zaútočil študent a výbušným zariadením zabil veľké množstvo ľudí.

Líder Krymu Sergej Aksionov potvrdil, že za útokom bol študent. „Podozrivý útočník sa zastrelil. Bol študentom štvrtého ročníka tejto školy. Jeho telo našli v knižnici na druhom poschodí,“ povedal Aksionov podľa agentúry TASS.

Hneď po udalosti hlásila polícia minimálne 17 mŕtvych a množstvo zranených. Bomba bola naplnená šrapnelami a vybuchla v jedálni polytechnickej fakulty. Ruská Vyšetrovacia komisia za útočníka označila 18-ročného Vladislava Rosljakova, ktorý po útoku spáchal samovraždu. Výbuchu mala predchádzať streľba.

Desať detí, ktoré sa zo súrodenca veľmi netešili

Pre mnohých znamená vstup súrodenca do ich života veľkú zábavu a nekonečnú radosť. Deti na týchto fotografiách prejavili trochu iné emócie. Narodenie brata alebo sestrič...

Zábery z videa ukazujú chaos na mieste útoku, niektorých zranených odvážali do nemocníc aj na dodávkach. Väčšina obetí mala 14 až 17 rokov. „Bol som blízko pri jedálni. Pred výbuchom som počul niekoľko výstrelov. Počul som ich najmenej desať. Nebola to nepretržitá streľba ale jednotlivé výstrely. Niekto vošiel do budovy, no nevidel som ho,“ opisuje pre denník Novaja Gazeta Vladimir, jeden zo študentov.

Foto: ilustračné

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*