Krásu Popradu a Tatier si vychutnáte z krásnej vyhliadkovej veže

16. apríla 2018

Zámčisko patrí pre svoju polohu k najnavštevovanejším miestam v okolí Popradu. Jedna vec mu však chýbala – moderná vyhliadková veža.

Na vrchole Zámčiska v Kvetnici (časť Popradu) vyrastie naozaj krásna a dizajnovo moderná vyhliadková veža. O tomto kroku sa rozhodlo ešte v minulom roku, kedy bola vypísaná súťaž pre architektov a návrhárov.

„Na základe výsledkov súťaže návrhov na vyhliadkovú vežu začalo rokovanie s autormi, ktorí vyhrali, ohľadom obstarania dodávky služieb, a to vypracovania projektovej dokumentácie stavby pre územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie s podrobnosťami projektu pre realizáciu stavby,“ vysvetlil vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Mestského úradu v Poprade Ľuboslav Mlynarčík.

Video: Krásy slovenskej prírody zhrnuté do troch minút

Slovensko je krajina, ktorá svojou krásou láka ročne tisícky turistov. Neporušená panenská príroda karpatských pohorí v centre Európy ponúka nezabudnuteľné scenérie jedinečných prírodných úkaz...

Vyhliadková veža bude umiestnená na vrchole kopca Zámčisko nad mestskou časťou Kvetnica na území Mestských lesov, s.r.o., Poprad. „Zámerom je, aby sa veža stala objektom s potenciálom zatraktívniť pre verejnosť plánovaný lesopark celomestského významu, iniciovať jeho intenzívnejšie využívanie a skultúrňovanie s odkazom na bohatú históriu a prírodné danosti,“ uviedol Mlynarčík.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*