Zámčisko patrí pre svoju polohu k najnavštevovanejším miestam v okolí Popradu. Jedna vec mu však chýbala – moderná vyhliadková veža.

Na vrchole Zámčiska v Kvetnici (časť Popradu) vyrastie naozaj krásna a dizajnovo moderná vyhliadková veža. O tomto kroku sa rozhodlo ešte v minulom roku, kedy bola vypísaná súťaž pre architektov a návrhárov.

„Na základe výsledkov súťaže návrhov na vyhliadkovú vežu začalo rokovanie s autormi, ktorí vyhrali, ohľadom obstarania dodávky služieb, a to vypracovania projektovej dokumentácie stavby pre územné rozhodnutie a projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie s podrobnosťami projektu pre realizáciu stavby,“ vysvetlil vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Mestského úradu v Poprade Ľuboslav Mlynarčík.

Vyhliadková veža bude umiestnená na vrchole kopca Zámčisko nad mestskou časťou Kvetnica na území Mestských lesov, s.r.o., Poprad. „Zámerom je, aby sa veža stala objektom s potenciálom zatraktívniť pre verejnosť plánovaný lesopark celomestského významu, iniciovať jeho intenzívnejšie využívanie a skultúrňovanie s odkazom na bohatú históriu a prírodné danosti,“ uviedol Mlynarčík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *