Vážna nehoda pri Poprade: auto vrazilo do skupiny detí a dvanásť z nich zranilo

22. februára 2018

Vodič osobného vozidla dnes v blízkosti obce Spišské Bystré vrazil do veľkej skupiny detí. Minimálne dvanásť z nich zranil, niektoré ťažko.

Osobné auto vrazilo do väčšej skupiny detí pohybujúcich sa po ceste. Na mieste nehody zasahovali všetky záchranné zložky. Na pomoc raneným vyrazilo z Popradu viacero sanitných vozidiel a z popradského letiska vzlietol aj záchranársky vrtuľník. Auto ostalo po nehode prevrátené na streche. Vodič sa z obavy o vlastný život pred osadníkmi ukryl.

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik potvrdil, že podľa predbežných informácií si nehoda vyžiadala až 12 zranených detí, z toho dve sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia. „Vodič z Kežmarku bol viac-menej bez nejakých vážnych zranení, alkohol u neho zistený nebol. Pri jazde dostal šmyk, prevrátil sa na strechu a vrazil do detí, ktoré šli okolo. Ide o rómske deti, ktoré sa tam pohybovali,“ priblížil Džobanik s tým, že prípadom sa bude ďalej zaoberať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Poprade.

Tipy modeliek a blogeriek: Ako vyzerať na selfie krajšie a štíhlejšie

Svet ide v selfie móde. Fotia sa všetci. Vytvoriť si pekné selfie, ktoré nedeformuje tvár, ale vyžaduje trpezlivosť a súhru určitých pravidiel. Kto iný by mal vedieť poradiť, ako n...

Hovorkyňa VZZS Air Transport Europe Zuzana Hopjaková predbežne potvrdila, že jedného pacienta previezli letecky do nemocnice v Košiciach. „U nás bolo ošetrených šesť detí, dve ostali hospitalizované, jedno má ťažšie a jedno ľahšie zranenia. Ostatní pacienti smerovali na vyššie špecializované pracoviská,“ doplnila hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.

foto: facebook Polícia SR
Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*