Holíte sa správne? Tieto rady vám ušetria čas

1. januára 2019

Časy sa zmenili a rovnako tak aj tak klasická mužská činnosť akou bolo dávnejšie holenie. Avšak aj napriek tomu je holenie tváre a krku stále mužskou doménou, ženy sa venujú skôr iným partiám svojho tela. Poznáte ale základné pravidlá holenia krku a tváre? Holenie je niekedy naozaj hotovým umením a vyžaduje nemalú starostlivosť, teda ak chcete mať dohladka oholenú tvár. Na holenie sa treba vždy trocha pred pripraviť a venovať malú chvíľu starostlivosti o Vašu pleť. Mala by byť čistá a najlepšie je holenie po horúcej sprche či kúpeli, kedy sú póry pod vplyvom tepla otvorené a teda pleť a chĺpky zjemnejú.

 

Pri holení majte vždy blízko po ruke horúcu vodu, ktorá je pri holení nevyhnutná aj keď otupuje ostrie žiletky. Ak si často okrem tváre musíte holiť aj krk dajte pozor na to, že často krát Vám môže ochlpenie rásť v opačnom smere ako na tvári.  Preto sa nikdy pri holení neponáhľajte a radšej si doprajte dostatok času. Hoľte sa vždy so smerom rastu chĺpkov (nikdy nie proti) a žiletku veďte v protismere rastu až v druhom, najlepšie treťom ťahu pre dokonalejšie oholenie. Taktiež nesmieme zabúdať ani na penu či holiaci gél, ktorý rozotierajte dôkladne ako pri masáži. Kvalitnejšie gély obsahujú aj vitamín A a Aloe Vera.

 

Nesmiete zabúdať ani na to, že nielen po holení si vaša pleť vyžaduje starostlivosť. Je dobré používať aj upokojujúci hydratačný krém a ak sa Vám pleť zapaľuje, skúste použiť nejaký overený trik. Napríklad si dva krát denne (ráno a večer) dôkladne umyte tvár čistiacim gélom s obsahom zinku a pred holením použite jemný píling na tvár. Po holení taktiež vynechajte akékoľvek prípravky s obsahom alkoholu, pretože pokožku vysušia. Ak patríte k mužom, ktorý majú tvrdšie ochlpenie na tvári bez ohľadu na to, ako často sa holia, zjemnite tento optický dojem typom oblečenia. Skúste si namiesto tmavého vrchného oblečenia zvoliť svetlé, ktoré vám rozjasní tvár a vaša tvár bude vypadať viac dokonale oholená. Určitú pozornosť treba venovať aj obočiu a chĺpkom v nose a ušiach. Nikto totiž nevyzerá príťažlivo ak má namiesto dvoch obočí jedno. Ak si holíte aj iné partie tela, pristupujte k nim rovnako opatrne ako na tvári a krku.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*