„Nie každý chce byť kulturista. Nie každý chce byť bežec. Nájdite si to, čo vás baví. Choďte, behajte, hýbte sa a žite. A nezabúdajte, že vek je len číslo. “

Životný úspech Ernestine Shepard

Najstaršie kulturistka na svete začala cvičiť, keď mala 56 rokov. So sestrou sa rozhodli urobiť niečo pre to, aby vyzerali lepšie v plavkách. Začali s aerobikom, ale čoskoro pridali aj zdvíhanie činiek.

Skončilo to tak, že Ernestine sa do posilňovania zamilovala a v  74 vyhrala súťaž v kulturistike (kategórii nad 60 rokov). Celkom vyhrala Ernestine 2 tituly, zabehla si 9 maratónov a v roku 2011 bola zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov ako najstaršia kulturistka na svete.

Aj teraz, po oslave 80. narodenín, by jej postavu, nádhernú pleť a životný elán mohli závidieť aj dvadsaťročné slečny. Ako sama o sebe hovorí: „Moja misia nie je cvičenie pre perfektné telo. Keby ma behanie a posilňovňa nebavila, nerobila by som to. Chcem, aby ľudí pochopili, že vek nie je nič než číslo. Chcem hlavne inšpirovať a motivovať. „

A to sa Ernestine rozhodne darí, pretože rozhodne to nie sú len seniori, ktoré táto dáma dokáže vyhecovať, čo poviete?

Zdroj:pinterest.