Bezpečné vysokoodolné podlahy k bazénom a do záhrady

6. februára 2020

Vonkajší bazén je v súčasnosti veľmi obľúbenou súčasťou záhrad. Celkový dojem exteriéru na druhej strane nedotvára len samotný bazén. Rovnako dôležité je myslieť aj na úpravu okolia z estetického a zároveň praktického hľadiska. Majitelia bazénov si čoraz viac potrpia na kvalitnú a odolnú podlahu. Dilema môže nastať pri výbere materiálu pre obloženie terasy.

Akú podlahu vybrať k bazénu?

Terasa domu je vystavená mnohým rizikám – presúvanie nábytku, hračiek, slnko, dážď, mráz či mnohé ďalšie faktory. Okolie bazénu si vyžaduje vysokokvalitnú podlahu odolnú voči vode, najlepšie s protišmykovou úpravou, ktorá poskytne bezpečnosť pre deti a komfort pohodlného sedenia v záhradnom nábytku či opaľovania sa na lehátkach.

Na terasu alebo k bazénu si môžete zvoliť niekoľko druhov materiálov podlahy. Závisí na stupni tvrdosti, odolnosti, dizajne, či náročnosti na údržbu. Najideálnejší prípad by bol ten, keby podlaha spĺňala vysokú odolnosť, estetickú funkciu a zároveň mala nenáročnú údržbu. Ktorá bude pre Vás tou najlepšou voľbou? Poďme sa pozrieť na niektoré materiály bližšie.

Prírodný materiál – kameň

Kameň je jedným z najtvrdších a zároveň veľmi odolných materiálov, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezničí. Má však hneď niekoľko nevýhod – po finančnej stránke je drahší a neponúka toľko farebných variácií a tvarov ako iné druhy podlahy. Za najväčší mínus môžeme považovať jeho povrch, ktorý sa v lete dokáže veľmi rýchlo rozpáliť.

 

 Dlažba

Dlažba je ďalšou pomerne často zvolenou podlahou do exteriéru. Je rovnako odolná, na rozdiel od kameňa cenovo prijateľnejšia a je ľahšie ju vyčistiť. Každý ocení jej bohaté portfólio farieb, vzorov, veľkostí, ktoré si môžete nakombinovať podľa vašich predstáv. Čo Vás opäť nepoteší ani pri tomto materiáli, je že sa dokáže vplyvom slnečného žiarenia rozpáliť nad znesiteľnú formu. Trendy sa bohužiaľ tiež rýchlo menia a preto sa môže stať, že za pár rokov ju vymeníte za modernejšiu a praktickejšiu variantu.

PVC podlaha s protišmykovým povrchom

Podlahové PVC dielce švédskej značky BERGO majú širokú spektrum využitia a sú výbornou voľbou ku bazénom. Vynikajú najmä jednoduchou pokládkou a ľahkou údržbou. Nepodliehajú slnečnému žiareniu, mrazu a ani dažďu a sú zároveň vhodné do mokrých priestorov. Gumené podlahy zložené s dielcov sa dajú v prípade potreby jednoducho demontovať, preniesť alebo opäť položiť naspäť.

Ak patríte ku skupine ľuďom šetrným k prírode, táto odolná PVC podlaha Vás možno milo prekvapí. Je vyrobená z ekologicky recykľovateľného materiálu a je tak šetrná k životnému prostrediu.

Drevo

Kto by nechcel mať krásne drevo vo svojej záhrade či v okolí bazénu? Drevo je obľúbený materiál už niekoľko desaťročí. Drevená podlaha pôsobí luxusne, je mäkká a komfortná pri chôdzi. Na rozdiel od PVC podlahy si tento druh vyžaduje dôkladnú starostlivosť s impregnovaním a brúsením špeciálnymi prostriedkami. A to môže výrazne zvýšiť náklady do budúcnosti. S drevom sa na druhej strane skvele pracuje a je možné prispôsobiť ho danej ploche. Tento typ podlahy sa neodporúča pre rodinu s deťmi kvôli kĺzavej ploche pri vlhkom prostredí.

Použiť drevo na podlahy je dobrý nápad

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*