Ako byť krásna? Kontúrujte svoju tvár do dokonalosti.

3. januára 2019

Kontúrovanie tváre hýbe svetom ! Alebo aspoň jeho dámskou častou. Kontúrovanie alebo ak chcete tvarovanie tváre je hitom , ktorý zaplavil sociálne siete , internet , sú ho plné módne časopisy … Nie každá z nás má ideálnu oválny tvar tváre , ideálny tvar a veľkosť nosa , ideálne plné pery … Na dosiahnutie ideálneho vzhľadu nám môže dopomôcť práve populárne kontúrovanie .

Veľký podiel na tom , že sa tvarovanie tváre stalo hitom , má Kim Kardashian , ktorú asi netreba prestavovať . Táto kráska , respektíve jej vizážisti , dokážu úplne pozmeniť tvar tváre iba pomocou kozmetických produktov .

kim-kardashian-4-768

Avšak aj normálny smrteľníčky môže kontúrovanie zaradiť do svojej každodennej make – up rutiny . Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov si totiž môžete ľahko vytvarovať tvár, zúžiť tvár, zúžiť nos , skrátiť nos , znížiť čelo , zväčšiť pery … Je ale nutné podotknúť , že aj v tomto prípade je nutná prax a skúšanie a skúšanie toho, čo unesie práve vaša  tvár , čo ešte pôsobí prirodzene , a čo už je neprirodzené alebo dokonca pôsobí až smiešne .

Britská spoločnosť hľadá profesionálneho baliča rôznych druhov cigariet. Poznáte vhodného kandidáta?

Britská spoločnosť CBD sa rozhodla vypátrať človeka, ktorý dokáže ideálne vyšúľať cigaretu pod päť minút, ktorý sa tak stane profesionálom. Práca snov? Asi tak by sa dal...

Ako na to :

Kontúrovanie je vo svojej podstate hra tieňov a svetiel, hra rôznych odtieňov. Potrebovať teda budete svetlejšie a tmavšie produkt a úplne najjednoduchšie je zaobstarať si matný bronzer vo vhodnej farbe a korektor, ktorými už len doplníte vaše obvyklé líčenie.

 

Produkty ku kontúrovaniu môžu byť tekuté:

– Make-up vo svetlejšie a tmavšie farbe

– Špeciálna kontúrovacia produkty svojim tvarom pripomínajúce tubu s lepidlom alebo silnejšie ceruzky

– korektor

– Tekutý bronzer

– Tekutý rozjasňovač

 

Alebo púdrové:

– Špeciálna kontúrovací púder

– Ale úplne postačí tmavšie púder alebo bronzer avšak v matnom prevedení

– Prípadne si možno vypomôcť aj matnú hnedú tvárenkou či dokonca očným tieňom. Dôležité je hlavne zvoliť správny odtieň, ktorý bude ladiť práve s vašou pleťou.

– rozjasňovač

– či rozjasňujúci púder

 

Ideálny tvar

Ak ste šťastnou majiteľkou oválnej  tváre , stačí vám len ľahké kontúrovanie na podčiarknutie ideálneho tvaru a to v oblasti  pod lícnymi kosťami , prípadne môžete ľahko stmaviť kontúru čela ( pozor , nikdy nevynechávať ani kúsok kože medzi čelom a vlasy , produkt zapracovávajte smerom do vlasov ) , hranu čeľuste , bradu a strany nosa . Na všetky tieto miesta nanášajte tmavý produkt . Naopak svetlý naneste pod oči , zosvetliť by ste mali aspoň ľahko celý pomyselný trojuholník , ktorý vedie od vnútorného kútika oka k nozdier nosa a opäť von k vonkajšej časti oka , ďalej potom na hranu nosa , doprostred čela tesne nad srdiečko pier , doprostred pod spodnú peru .

 

Kontúrovanie okrúhlej  tváre

V podstate môžete postupovať tak , ako je popísané vyššie v prípade oválneho tvaru tváre , ale je potrebné ľahko pridať v oblasti tváre , kedy nebudete konturovacím produktom tvoriť pomyselnú trojku ( čelo , lícne kosti , brada ) , ale skrátka tmavším produktom celú tvár zúžite . Rozjasňujúci produkty nanášajte do stredu tváre – stred čela, hranu nosa a stred brady a samozrejme tiež pod oči .

Čelo

Pri kontúrovaní je nutné zohľadniť tiež tvar čela. Vysoké čelo znížime tak , že stmavíme jeho hornú polovicu , široké kontúruje po stranách , nízke nekontúrujeme vôbec .

Kontúrovanie hranatej tváre

Výrazné črty hranatej tváre môžeme kontúrovaním zjemniť . Tmavý produkt naneste po stranách čela , ak je to nutné , prípadne im prejdite výrazné čeľuste . Rozjasňujte okrem stredu tváre i tvar , odvediete tak pozornosť od hrán . Zamerajte sa tiež na tvárenku z rovnakého dôvodu.

Obdobne sa postupuje u srdcového tvaru tváre , kedy sa zužuje tmavým produktom na najširšej časti tváre a svetlým rozjasňujú tie , na ktoré chceme upozorniť . Dlhú tvár skrátime kontúrou až do polovice čela a tiež v oblasti brady a hrany čeľuste .

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*