Ako byť krásna? Kontúrujte svoju tvár do dokonalosti.

3. januára 2019

Kontúrovanie tváre hýbe svetom ! Alebo aspoň jeho dámskou častou. Kontúrovanie alebo ak chcete tvarovanie tváre je hitom , ktorý zaplavil sociálne siete , internet , sú ho plné módne časopisy … Nie každá z nás má ideálnu oválny tvar tváre , ideálny tvar a veľkosť nosa , ideálne plné pery … Na dosiahnutie ideálneho vzhľadu nám môže dopomôcť práve populárne kontúrovanie .

Veľký podiel na tom , že sa tvarovanie tváre stalo hitom , má Kim Kardashian , ktorú asi netreba prestavovať . Táto kráska , respektíve jej vizážisti , dokážu úplne pozmeniť tvar tváre iba pomocou kozmetických produktov .

kim-kardashian-4-768

Avšak aj normálny smrteľníčky môže kontúrovanie zaradiť do svojej každodennej make – up rutiny . Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov si totiž môžete ľahko vytvarovať tvár, zúžiť tvár, zúžiť nos , skrátiť nos , znížiť čelo , zväčšiť pery … Je ale nutné podotknúť , že aj v tomto prípade je nutná prax a skúšanie a skúšanie toho, čo unesie práve vaša  tvár , čo ešte pôsobí prirodzene , a čo už je neprirodzené alebo dokonca pôsobí až smiešne .

Ako na to :

Kontúrovanie je vo svojej podstate hra tieňov a svetiel, hra rôznych odtieňov. Potrebovať teda budete svetlejšie a tmavšie produkt a úplne najjednoduchšie je zaobstarať si matný bronzer vo vhodnej farbe a korektor, ktorými už len doplníte vaše obvyklé líčenie.

 

Produkty ku kontúrovaniu môžu byť tekuté:

– Make-up vo svetlejšie a tmavšie farbe

– Špeciálna kontúrovacia produkty svojim tvarom pripomínajúce tubu s lepidlom alebo silnejšie ceruzky

– korektor

– Tekutý bronzer

– Tekutý rozjasňovač

 

Alebo púdrové:

– Špeciálna kontúrovací púder

– Ale úplne postačí tmavšie púder alebo bronzer avšak v matnom prevedení

– Prípadne si možno vypomôcť aj matnú hnedú tvárenkou či dokonca očným tieňom. Dôležité je hlavne zvoliť správny odtieň, ktorý bude ladiť práve s vašou pleťou.

– rozjasňovač

– či rozjasňujúci púder

 

Ideálny tvar

Ak ste šťastnou majiteľkou oválnej  tváre , stačí vám len ľahké kontúrovanie na podčiarknutie ideálneho tvaru a to v oblasti  pod lícnymi kosťami , prípadne môžete ľahko stmaviť kontúru čela ( pozor , nikdy nevynechávať ani kúsok kože medzi čelom a vlasy , produkt zapracovávajte smerom do vlasov ) , hranu čeľuste , bradu a strany nosa . Na všetky tieto miesta nanášajte tmavý produkt . Naopak svetlý naneste pod oči , zosvetliť by ste mali aspoň ľahko celý pomyselný trojuholník , ktorý vedie od vnútorného kútika oka k nozdier nosa a opäť von k vonkajšej časti oka , ďalej potom na hranu nosa , doprostred čela tesne nad srdiečko pier , doprostred pod spodnú peru .

 

Kontúrovanie okrúhlej  tváre

V podstate môžete postupovať tak , ako je popísané vyššie v prípade oválneho tvaru tváre , ale je potrebné ľahko pridať v oblasti tváre , kedy nebudete konturovacím produktom tvoriť pomyselnú trojku ( čelo , lícne kosti , brada ) , ale skrátka tmavším produktom celú tvár zúžite . Rozjasňujúci produkty nanášajte do stredu tváre – stred čela, hranu nosa a stred brady a samozrejme tiež pod oči .

Čelo

Pri kontúrovaní je nutné zohľadniť tiež tvar čela. Vysoké čelo znížime tak , že stmavíme jeho hornú polovicu , široké kontúruje po stranách , nízke nekontúrujeme vôbec .

Kontúrovanie hranatej tváre

Výrazné črty hranatej tváre môžeme kontúrovaním zjemniť . Tmavý produkt naneste po stranách čela , ak je to nutné , prípadne im prejdite výrazné čeľuste . Rozjasňujte okrem stredu tváre i tvar , odvediete tak pozornosť od hrán . Zamerajte sa tiež na tvárenku z rovnakého dôvodu.

Obdobne sa postupuje u srdcového tvaru tváre , kedy sa zužuje tmavým produktom na najširšej časti tváre a svetlým rozjasňujú tie , na ktoré chceme upozorniť . Dlhú tvár skrátime kontúrou až do polovice čela a tiež v oblasti brady a hrany čeľuste .

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*