Zvládne to váš domov počas letnej dovolenky aj bez vás?

25. júna 2021

Domov musí byť zabezpečený aj počas dovolenky

Obdobie letných dovoleniek je tu, a preto je vhodný čas premýšľať aj nad tým, ako to váš domov počas vašej neprítomnosti zvládne.

Existuje niekoľko tipov a rád, ktoré sú v tomto smere veľmi nápomocné a pomôžu ochrániť váš dom aj krásne zlaté šperky, ktoré ste si v ňom nechali.

Zablokujte všetky vstupy

Zločinci spravidla vstupujú do bytov na prvom a druhom poschodí obytných budov, v súvislosti s ktorými je potrebné inštalovať mreže na okná, prípadne použiť bezpečnostné zámky na kľučkách.

Zlodeji však do bytov vstupujú nielen cez okná, čo znamená, že samotné mreže ich nezastavia. Odborníci preto odporúčajú vybaviť bývanie spoľahlivým výstražným elektronickým zabezpečovacím systémom a kamerou. Jedná sa o sadu rôznych senzorov, ktoré majiteľa bytu okamžite varujú pred akoukoľvek núdzovou situáciou na jeho pozemku.

Pri odchode zhasnite svetlo

Pri odchode z domu je potrebné vypnúť všetky vodovodné kohútiky. Chráni to pred únikmi a všeobecne pred nehodami v byte.

Mali by ste tiež zatvoriť ventil prívodu plynu, odpojiť všetko zariadenie od zásuviek, pretože aj v tomto režime spotrebúva elektrickú energiu. Ak odchádzate na dlhší čas, je lepšie odmraziť chladničku a úplne odpojiť byt od elektriny.

Určite tiež zhasnite svetlo, profesionálne kamerové systémy dokážu zachytiť pohyb a obraz v okolí pozemku aj bez dodatočného osvetlenia.

Poproste o pravidelnú kontrolu susedov a myslite na uzamknutie všetkých dôležitých vstupov, o ktorých sme si hovorili v úvode.

Odporúčania sú jednoduché, ale zaručujú vám, že nájdete svoj domov v rovnakom stave, v akom ste ho opustili. To znamená, že bude príjemné nielen odpočívať, ale sa aj vrátiť domov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*