Pondelok ráno nás navždy opustil známy taliansky herec Paolo Villagio. Ten je pre našich filmových priaznivcov známy najmä zo série komédií o účtovníkovi Fantozzim.

Taliansky herec Paolo Villagio zomrel ešte v pondelok ráno v nemocnici v Ríme. Dožil sa veku 84 rokov. Známy bol najmä z komédií o nešikovnom účtovníkovi Fantozzim. O jeho smrti informovala na Facebooku jeho dcéra. Paolo prežil posledné dni hospitalizovaný. Okrem spomínaných filmov si zahral v snímkach od režisérov Maria Monicelliho, Federica Feliniho a Ermanna Olmiho. V roku 1992 získal Zlatého leva za celoživotné úspechy.

Paolo Villagio sa narodil v roku 1932 ako jedno z dvojčat. V mladom veku odcestoval do Veľkej Británie, kde si zarábal ako hlásateľ rozhlasovej stanice BBC. Štyri roky sa živil aj ako navigátor v lodnej spoločnosti. Následne sa vybral cestou kabaretného komika. Práve v kabarete Iva Chiesy zaujal známeho divadelníka Maurizia Constanzu, vďaka ktorému sa presunul do vysláveného kabaretu 78. Nasledovala úspešná televízna kariéra, ktorá trvala takmer do jeho smrti. Najmä v posledných rokoch života sa zbavil nálepky komedianta a zahral si aj v náročnejších filmoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *