Zlaďte jednoducho TOP interiérové doplnky

25. novembra 2021

Vkusné interiérové doplnky

Veľmi jednoducho napísané, ale možno o to ťažšie zrealizovateľné, však? Doplnky, ako závesy, záclony, tapety sa veľmi pekne dopĺňajú, keď sa to robí správne. Súčasť interiéru tvoria tieto doplnky už po dlhý čas. Ich vzhľad sa časom zmenil až nadobudli dnešný charakter a kvalitu.

Záclony od histórie po súčasnosť

V minulosti záclony boli symbolom luxusu, a teda kto ich mal sa automaticky nachádzal vo váženej spoločenskej vrstve. Vieme, že sa vyrábali paličkované a háčkované záclony, ktoré si vyžadovali zručnosť a dlhé hodiny práce, aby výsledok stál za to. Ich prevedenie sa postupne menilo a postupne sa k nim priradili aj iné materiály a funkcie, ako len okrasná a spoločenská. Dnes sa záclony vyrábajú v mnohých odtieňoch, materiáloch, vzoroch a sú väčšinou pripravené k odberu. Kedysi tento tovar nebol tak ľahko dostupný ako dnes. Dlho neváhajte a využite možnosť ísť nakupovať záclony.

Správne interiérové doplnky

Závesy trochu inak

Vedeli ste, že sa závesy vyrábajú z hodvábu, zamatu, saténu, plyšu, či kombinácii rôznych látok? Bytový textil je úžasným prostredím pre kreatívnych ľudí. Môžete si tam vybrať rôzne motívy, dĺžky, spôsoby uchytenia a nechať si ich upraviť podľa vlastného uváženia. Ak sa potrebujete ochrániť pred teplom alebo chladom, termoizolačná funkcia závesov je na mieste. Pastelové, geometrické, transparentné, farebné či jednofarebné závesy sa budú vynímať v každom interiéri. Musíte však dodržať pár pravidiel, aby svoju funkciu náležite splnili. Závesy siahajúce po zem si vyžadujú svoje miesto, spôsob uchytenia a takisto aj starostlivosť. Nemajte však obavy, všetky potrebné informácie sa dozviete od predajcu a na etikete umiestnenej na rube závesov.

Závesy ako interiérové doplnky

Tapety zdobia steny

Pri výbere tapiet dbajte na to, čo nimi chcete docieliť. Chcete, aby plnili sprievodnú funkciu v interiéri alebo by ich pozícia mala byť dominantná? Aj v tomto prípade platí jednoduché pravidlo, menej je viac. Aplikácia kombinovanej, pestrej, jednoduchej, drevenej či papierovej tapety potrebuje čas na zváženie, aby ste jej výber neprepískli. Na nosnú stenu sa väčšinou umiestňuje dominantný motív, na viac stien skôr splývavý. Jednoduchým nalepením tapety na nosnú stenu môžete krásne zadefinovať priestor, v ktorom žijete.

Tridsať fascinujúcich fotiek u ktorých neuveríte že nejde o photoshop

Digitálna manipulácia môže urobiť divy s našimi fotografiami, avšak niekedy sú najkrajšie tie snímky, ktoré neprejdú úpravami. Pri nasledujúcich fotkách zistíte, čo tým myslíme....

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*