Medzikontinentálne lety môžu byť extrémne náročné – trvajú niekoľko hodín, z dlhého sedenia môžu bolieť kĺby a spánku človek tiež moc nedá kvôli turbulenciám. Cestovanie do a z chladných oblastí aj vysoká nadmorská výška ale často prináša vtieravú zimu na palubu lietadla. Ako na ňu vyzrieť, keď ďalší zvršok nie je po ruke? Pasažier prezradil trik, na ktorý nedajú dopustiť niektoré letušky.

 

Pamätám si to veľmi dobre. Letela som do Thajska cez fínske Helsinki uprostred zimy. To je samo o sebe pomerne komplikované – človek sa musí obliecť tak, aby nezamrzol, ale zároveň so sebou nevláčil ťažké vrstvy.

Vtedy som prebdela viac ako päť hodín. Chlad na palube sa zahryzával do kĺbov, ktoré neprestávali bolieť. A to som na sebe mala štyri vrstvy vrátane zimného kabátu!

Kiež by som vtedy poznala trik, ktorý sa rozhodol zdieľať Nicholas Carlson na webe Insider.

„Na začiatku týždňa som letel z New Yorku do Los Angeles. Zhruba po hodine začala byť v lietadle veľká zima. Spýtal som sa letušky, či by som mohol dostať deku, „začína svoje rozprávanie Carlson.

Lenže neuspel – všetky boli rozobrané.

Po chvíli ale začal drkotat zuby a mrzlo tak, ako by som mal horúčku. Obliekol som si na seba ešte jednu košeľu.

„Ľudia sa na mňa pozerali divne. Schmatol som košeľu a obliekol si ju cez tú, ktorú som už mal na sebe. Musel som vyzerať fakt divne. “

Ani to nepomohlo. Znovu som sa teda šiel informovať, či sa predsa len nejaká deka nenájde. Dočkal sa rovnako odmietavé odpovede … keď sa zo zadnej časti lietadla vynorila iná letuška a niečo niesla v ruke.

„Na, použi toto. Takto to robíme my, „povedala.

Odovzdala mu litrovú fľašu s horúcou vodou a varovaním, nech sa neoparí. Carlson si potom fľašu vložil medzi vrstvy a … fungovalo to!

Ak sa teda niekedy dostanete do podobnej situácie, viete, čo máte robiť.

 

Zdroj Commons.wikimedia.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *