Zdravý životabudič a pochúťka nielen pre študentov

21. apríla 2019

Nad tým, ako byť počas učenia a písania školských prác bdelý a plný sily si už lámal hlavu nejeden študent. Prinášame vám preto dva skvelé tipy, ako na to.

Vypracovanie seminárnej práce

Seminárne práce sú písomné práce v rozsahu spravidla okolo 3 000 slov. Jedná sa o prácu z konkrétneho predmetu. Jej cieľom je podporiť u študentov samostatné zmýšľanie a viesť ich k štúdiu danej problematiky.

Vypracovanie seminárnej práce vyžaduje okrem toho dodržanie stanoveného formátu či úpravy textu. Písanie seminárnej práce by malo dodržiavať tiež logickú štruktúru obsahu. Jej vypracovanie pripravuje študenta na písanie záverečnej práce na konci štúdia.

Zelená káva

Chutná zelená káva sa varí z nepražených kávových zŕn a na sústredenie sa pri písaní vám určite pomôže. V podstate ide o nápoj, ktorý svojou chuťou pripomína zelený čaj. Obsahuje rôzne minerály, vitamíny a kyselinu chlorogénovú. V zelenej káve nájdete len menšie množstvo kofeínu. Obľúbenosť si získala vďaka svojej chuti a pozitívnym účinkom na zdravie.

Zelená káva pomáha znižovať krvný tlak a chuť do jedla. Okrem toho zrýchľuje metabolizmus a riziko tvorby žlčových kameňov. Pre obsah antioxidantov pôsobí tiež proti oxidačnému stresu. Spomaľuje vstrebávanie cukrov, čím je vhodnou prevenciou proti cukrovke druhého typu. Ak chcete byť počas štúdia dobre naladení a zostať fit, zelená káva je to pravé pre vás.

Bio čokoláda

K dobrej káve a energii patria aj kvalitné pochutiny. Napríklad kvalitná bio čokoláda. Bio čokoláda však nie je len možnosť ako si zdravo zamaškrtiť. Kvalitná čokoláda obsahuje okrem pridaných látok aj vysoký podiel kakaa.

Kakao obsahuje minerálne látky a antioxidanty. Pôsobí priaznivo na cievny systém a srdce. Prispieva k správnej regulácii cholesterolu a pôsobí proti oxidačnému stresu. Možno ste to nevedeli, ale kakao obsahuje serotonín. Tento neurotransmiter prispieva k pocitu pôžitku z čokoládu. Vplýva totiž na centrálny nervový systém aj svalovú činnosť. Bio čokoláda sa predáva v rôznych príchutiach. Okrem kakaa obsahuje kakaové maslo a sušené mlieko.

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*