Zásnubný prsteň musí lahodiť očiam a otvoriť srdce

30. augusta 2018

Zvyk obdarovať ženu mužovho srdca zásnubným prsteňom siaha až do staroveku. Po celé stáročia bol symbolom, že žena je zaviazaná sľubom a čaká ju vstup do manželského zväzku.

Preto sa pri výrobe snubného prsteňa uprednostňuje kvalitný materiál, ktorý nielen pôsobí nádherne, ale predstavuje istú trvanlivosť. Medzi najobľúbenejšie kovy patrí zlato, ktoré je symbolom večnosti- a to nielen večnosti samotného prsteňa, ale aj sľubu lásky. Medzi najžiadanejšie prstene u nás určite patria tie z bieleho zlata.

Takýto prsteň je naozajstným šperkom, nielenže pôsobí jemne a elegantne, ale aj nádherne doplní zvyšnú výbavu šperkov, ktorú má žena doma. Biele zlato je zároveň ideálna voľba pre mužov, ktorí si vkusom partnerky nie sú úplne istí. Tento výber je stávkou na istotu, pretože pristane nielen výrazným osobnostiam, ale aj decentným dámam.

Mal by sa od obrúčky odlíšiť

Prsteň z bieleho zlata, ktorý muž vybral pre svoju budúcu partnerku, by nemal ostať len hladkým krúžkom. Naopak, je potrebné, aby sa jemným detailom odlíšil od obrúčky, ktorú si budú partneri čoskoro vyberať na plánovanú svadbu v Žiline. Medzi najžiadanejšie patria prstene z bieleho zlata ozdobené zirkónom, ozdobným kamienkom či diamantom.

Mnoho žien dá pred klasickým krištáľom prednosť farebnej verzii. Ak vaša partnerka nevie odolať niektorej obľúbenej farbe, môžete jej darovať snubný prsteň s akvamarínovým, bledoružovým, jantárovým či smaragdovým kamienkom. Ženy, ktoré obľubujú klasiku a nadčasovú eleganciu, budú nadšené z kombinácie bieleho zlata a perly.

Kamienky, zirkóny či diamanty nie sú jedinou ozdobou zásnubného prsteňa. Pre ženu milujúceho hravosť, radosť zo života, dobrodružstvo a štýl môže partner vybrať prsteň, ktorý bude odrážať jej osobnosť.

Vhodný detail, ktorý ozdobí zásnubný prsteň, môže byť delfín, srdce, motýľ či kvet. Takéto zásnubné prstene sú vhodné predovšetkým pre mladé, okúzľujúce a energické ženy, ktoré milujú šperky s osobnou vizitkou.

Poraďte sa s blízkymi členmi rodiny nevesty

Vybrať zásnubný prsteň z bieleho zlata pre budúcu manželku nie je pre žiadneho muža jednoduché. Pred kúpou nemôže muž urobiť nič lepšie ako vybrať sa do klenotníctva s najlepšou kamarátkou či sestrou budúcej nevesty a poradiť sa nielen o vhodnom štýle, ale aj o veľkosti.

Najkrajšou ozdobou ženy, po ktorej túži takmer každá romantická duša, je príbeh, ktorý bude šperk vyjadrovať. Máločo poteší partnerku tak ako prsteň, ktorý je zároveň rodinným dedičstvom či pochádza z netradičného miesta, alebo ho nechal partner vyrobiť na mieru.

Ak však nepatríte medzi mužov, ktorý by hýrili fantáziou, netrápte sa. Namiesto dlhého premýšľania nechajte klenotníka, aby vložil odkaz pre budúcu manželku priamo do vnútra prsteňa.

Jednoduché vyznanie lásky, dátum prvého stretnutia či názov miesta, kde sa chystáte požiadať partnerku o ruku vyrytý na vnútornej strane zásnubného prsteňa pripomenie vašej partnerke aj po rokoch krásny sľub, ktorý ste si spoločne dali.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*