Zariaďte si kúpeľňu tak, aby vám slúžila dlhé roky

19. júna 2019

Pri zariaďovaní kúpeľne je kľúčové plánovanie. Premyslieť, nakresliť a naplánovať by ste si mali všetko od obkladov cez zariaďovacie predmety a vodovodné batérie až po interiérové dvere. Aby vám kúpeľňa slúžila pekných pár rokov, investujte do kvality akou je napríklad značka Geberit. 

Komu bude kúpeľňa slúžiť

V prvom rade si musíte ujasniť, kto bude kúpeľňu v najbližších rokoch využívať. Bude určená pre rodinu s deťmi, dospelú osobu alebo seniora? Praktická kúpeľňa sa dá zariadiť aj v malom priestore, ale musíte vedieť čo chcete. Starším ľudom alebo osobám s pohybovým obmedzením uľahčí život bezbariérový prístup a rodine zasa dvojité umývadlo. Nové interiérové dvere tak isto môžu byť nielen klasické krídlové ale aj posuvné, čo vám môže ušetriť priestor v malej kúpeľni.

Plánujte a kreslite

Priestor na kúpeľňu máte jasne daný a pri rozmiestnení zariaďovacích predmetov uvažujte s dispozíciou miestnosti aj možnosťami pripojenia na vody a odtoku. Najlepšie je všetko si zakresliť. Či už využijete obyčajný papier, voľne dostupný program alebo služby interiérových dizajnérov je na vás. Keď bude jasné rozmiestnenie a usporiadanie zaradenia treba začať s výberom. Rozhodnúť sa pre správne obkladačky, umývadlo, vaňu či špeciálne vodovodné batérie nie je vždy jednoduché.

Uvažujte prakticky

Jedna vec je dizajn a druhá praktické čistenie a udržiavanie. Opýtajte sa predajcu alebo dodávateľa na všetko, čo vás zaujíma a preverte si aj dostupnosť. Pokiaľ chcete kúpeľňu spraviť behom pár dní je potrebné zistiť, či je tovar skladom a vybrané produkty objednať tak, aby ste mali v stanovenom termíne všetko potrebné. Overený výrobcovia ako Geberit – vám vedia tovar zabezpečiť prakticky hneď. Problém sa môže vyskytnúť napríklad pri väčšom množstve obkladov alebo dizajnovom zariadení na zákazku.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*