Zakladáte firmu? Nepodceňujte kľúčové faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere sídla

17. augusta 2022

nezabudnite na sídlo firmy

Samotné založenie spoločnosti je proces, ktorý si vyžaduje splnenie niekoľkých podmienok. A nakoľko je jednou z nich aj zriadenie sídla, prípadne zápis firmy na konkrétnej adrese, rozhodli sme sa pozrieť na faktory, ktoré výber tohto riešenia ovplyvňujú.

Poďme si spoločne rozobrať kľúčové faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere nového sídla firmy.

Nebude lepšie na začiatok ušetriť s virtuálnou kanceláriou?

Náklady na kancelárske priestory alebo komerčnú kanceláriu na predaj, rezidenčné bývanie a mzdy sú tri kľúčové faktory, ktoré ovplyvňujú cenovú dostupnosť mesta. Ak teda potrebujete v začiatkoch  na niektorých menej podstatných detailoch ušetriť, dobre si zvážte, či by nemohlo priniesť úsporu aj to, keď si na úvod zriadenie luxusných priestorov odpustíte.

Zriadenie lacnej virtuálnej kancelárie naopak spĺňa podmienku evidenčného charakteru, čo je podmienka pre zápis sídla do Obchodného registra a pritom vám v mnohých smeroch dokáže dobre slúžiť.

Potreba fyzickej prítomnosti a kancelárie nie je vždy v podnikaní základ. Dôležité predsa je, aby ste mali označenie, schránku a prehľad o doručenej pošte v nej.

Ako často sa stretávate s klientmi?

Ak osobné stretnutie s potenciálnymi zákazníkmi vedie k výnosom vašej spoločnosti, má zmysel zistiť, kde sú vaši súčasní a potenciálni klienti a tam si založiť kanceláriu. Na druhej strane, ak vaša spoločnosť funguje častejšie online, máte oveľa viac možností výberu výhodného prenájmu virtuálneho sídla.

Je lokalita vhodná pre firmu a jej zamestnancov?

Mesto, ktoré si vyberiete pre sídlo svojej spoločnosti, by malo byť pre vašu firmu nákladovo efektívne a ponúkať atraktívny životný štýl pre vašich zamestnancov.

Ako sa len pred pár mesiacmi zistilo, mnoho pracovníkov s rodinami sa stiahlo z väčších miest, pretože dávajú prednosť priestorom domácej kancelárie a práci online.

Mladších pracovníkov v počiatočných fázach ich kariéry to bude zasa aj naďalej priťahovať do mestských oblastí a budú vnímať firemné kancelárske priestory ako kľúčové vybavenie.

Pri výbere sídla firmy sa preto rozhodujte aj na základe toho, aké budete mať zloženie pracovného tímu.

Zodpovedá mesto vašej firemnej kultúre?

Kultúra je ďalšia vec, ktorá robí korporáciu jedinečnou. Veci ako etika, hodnoty, vízia, pracovné prostredie a správanie výrazne ovplyvňujú imidž spoločnosti na verejnosti a schopnosť pritiahnuť top talenty. Pri výbere sídla firmy si preto zvážte aj tento faktor.

Sídlo vašu firmu reprezentuje z viacerých hľadísk, dobre si preto všetko na začiatku premyslite.

Zdroj obrázka: Andrey Yurlov/Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*