Vytvorte vo vašom dome funkčnú a štýlovú hosťovskú izbu

23. novembra 2021

postel

Ak váš domov disponuje dostatočným priestorom, určite by ste nemali zabúdať na izbu pre hostí, kde budete môcť vrelo privítať vašu rodinu a blízkych priateľov. Poradíme vám, na čo sa pri jej zariaďovaní zamerať, aby ste vytvorili dokonalé a harmonické miesto na odpočinok.

Nábytok

Pohodlná posteľ, komoda a nočný stolík predstavujú úplný základ hosťovskej spálne. Častokrát sú tieto izby zmesou staršieho nábytku, z rôznych častí domu, ktorý bol nahradený novými kúskami. Na tom samozrejme nie je nič zlé, dajte si však záležať, aby jednotlivé kusy k sebe ladili. Pri výbere vhodnej postele nešetrite. Voľte kvalitné matrace a vankúše, ktoré zabezpečia vašim hosťom maximálny komfort. Cez posteľ môžete prehodiť aj deku z bavlneného úpletu, ktorá vytvorí príjemnú a útulnú atmosféru.

Osvetlenie

Správne osvetlenie má vplyv na celkovú atmosféru a dojem z miestnosti. Vyhnite sa príliš ostrému svetlu a voľte radšej osvetlenie v teplých farbách, vďaka čomu sa vaši hostia budú cítiť príjemne. Zdroje svetla by mali byť ľahko ovládateľné a prístupné. Nočná lampička by mala byť samozrejmosťou. Pozornosť venujte aj prirodzenému svetlu. Na okná je vhodné pridať záclony alebo závesy, ktoré plnia praktickú, ale aj estetickú funkciu.

Dekorácie

Na to, aby sa hostia cítili príjemne stačí málo. Zútulniť priestor vám pomôžu napríklad mäkké vankúše, dekoratívne predmety na nočnom stolíku, nástenné obrazy, vonné sviečky či štýlové prehozy na posteľ. Myslite na svojich hostí a ich potreby. Ak chcete posunúť úroveň ešte o stupeň vyššie, môžete do miestnosti pridať džbán na vodu a poháre, ktoré budú hostia môcť využiť. Nezabúdajte na čisté uteráky a toaletné potreby.

Zvážiť by ste mali určite aj vhodné umiestnenie hosťovskej spálne vo vašom dome. Je potrebné, aby izba zabezpečovala dostatok súkromia a v najlepšom prípade disponovala aj vlastnou kúpeľňou. Vaši hostia tak budú mať dokonalý pocit pohodlia a vy zažiarite v roli starostlivých hostiteľov.

Zdroj obrázku: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*