Vydajte sa za krásami Slovenska

30. decembra 2019

Chystáte sa na Liptov? Tento región patrí k najnavštevovanejším na Slovensku. Spája v sebe totiž krásu prírody, nášho kultúrneho dedičstva a kvalitných ubytovacích služieb. Ak sme vás dostatočne navnadili, čítajte ďalej. Potom už postačí len zbaliť kufre a vychystať svoje auto na cestu.

Hotel Liptovský Mikuláš

Na Liptove čaká na každého návštevníka mnoho možností oddychu. Ak máte radi prechádzky v prírode, môžete sa vybrať na turistiku do Nízkych alebo Západných Tatier. Za zmienku stojí aj návšteva Demänovskej jaskyne slobody, Važeckej jaskyne či Demänovskej ľadovej jaskyne.

Pekný hotel v Liptovskom Mikuláši vám vďaka svojej výhodnej polohe umožní navštíviť tiež mnohé múzeá a pamiatky. Vykúpať sa môžete v Bešeňovej, Liptovskom Jáne či popradskej Tatralandii. V zime je Liptov a jeho okolie rajom pre lyžiarov.

Ubytovanie Liptovský Mikuláš

Na Liptove máte na výber zo širokej ponuky ubytovacích zariadení. Odporúčame vám ubytovanie v hoteli Klar. Je vzdialený len 1 kilometer od centra mesta. Ubytovanie si môžete vybrať v priestranných jedno a dvojposteľových izbách s vlastnou kúpeľňou alebo jedným zo šiestich slnečných apartmánov.

Pohodlné ubytovanie v Liptovskom Mikuláši má k dispozícii tiež bezbariérový apartmán. Stravovanie je zabezpečené v hotelovej reštaurácii. Môžete tu ochutnať rôzne špeciality medzinárodnej aj slovenskej kuchyne. Po jedle sa pokojne usadíte pri káve či inom nápoji hotelovom bare.

Na cestu pripravte aj svoje auto

Pred dovolenkou je potrebné skontrolovať auto. Ak máte vozidlo s dieselovým motorom, pred cestou nezabudnite auto skontrolovať. Zamerajte sa pritom aj na DPF filter. Toto zariadenie filtruje pevné častice výfukových plynov. Tieto častice sa zachytávajú v dutinách a kanálikoch filtra. Dutiny a kanáliky sa preto po čase zanesú.

To má za následok zvýšené množstvo emisií vypúšťaných do ovzdušia a tiež slabší výkon motora. Čistenie DPF filtra musia vykonať odborníci pomocou repasu.  Regenerácia DPF filtra prebieha pri vysokej teplote — minimálne 500°C. Usadeniny sa tak odstránia, DPF filter je možné znovu používať a motor znovu dosahuje svoj bežný výkon. Vaše auto tak bude na výlet do krásnej prírody dokonale pripravené.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*