Jarné prázdniny sa nezadržtaľne blížia, takže aktuálnou náplňou práce mnohých rodičov, je vymyslieť potomkom na niekoľko dní adekvátny program. Možností je naozaj niekoľko, nie je však dobré sa spoliehať iba na výpočtovú techniku a internet. Deti by mali svoj voľný čas tráviť aktívne a vyplniť si ho aktivitami, ktoré sú prínosom pre ich fyzické i psychické zdravie.

Ktoré činnosti do tejto kategórie spadajú a sú zábavné?

Pobyt a aktivity na čerstvom vzduchu v prírode

Jar je ideálne obdobie, v ktorom môžete ísť von bez toho, aby ste si museli obliecť snehovú kombinézu. Voľnosť pohybu pri hrách na čerstvom vzduchu rozprúdi krv, ktorá rozvádza kyslík a ostatné dôležité živiny do všetkých častí organizmu, vďaka čomu podporujete fyzické aj psychické zdravie najmenších.

Už niekoľko minút na čerstvom vzduchu pri hre s bezpečným detským náradím vašim ratolestiam určite prospeje, pretože príroda poskytuje ideálne podmienky na aktívny aj pasívny relax.

Urobte si jednodňový výlet

Naskočte do auta a urobte si krátky výlet. Strávte deň návštevou neďalekého mesta alebo atrakcie a  zas máte jeden deň vyplnený príjemnou aktivitou. Ak máte problémy rozhodnúť sa, čo robiť a kam ísť, urobte si lotériu. Požiadajte svojich rodinných príslušníkov, aby napísali na kúsok papiera neďalekú atrakciu alebo mesto, ktoré chcú navštíviť, hodili papiere do klobúka a potom si z dostupných ponúk vylosovali jednu. Nezabudnite si komfort výletu, jeho pohodlie a bezpečnosť poistiť aj kvalitným oblečením pre deti a spokojnosť sa dostaví.

Zhrajte si obľúbené spoločenské hry

Spájajú celú rodinu, sú dokonalou meditačnou pomôckou, pretože vďaka nim zabúdate na okolitý svet a jeho problémy. Obľúbené spoločenské hry vyplnia deťom voľný čas najlepšie, pretože okrem zábavy majú v mnohých smeroch aj pridanú hodnotu.

Rozvoj kreativity, myslenia, vedomostí a iných zručností, je možný len s vhodne zvolenou spoločenskou hrou, pri ktorej si veľmi často a jednoducho oddýchne celá rodina.

Ak teda hľadáte pre svoje deti na jarné prázdniny vhodné aktivity, no nemáte čas ani veľa peňazí, stačí to skúsiť s vyššie spomenutými nápadmi.

Zdroj obrázka: Ballda/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *