VIDEO Smútok vo svete športu: Hviezdny boxer zomrel po KO

17. októbra 2019

Veľmi smutná správa otriasla všetkých fanúšikov profesionálneho boxu. Len vo veku 27 rokov totiž zomrel jeden z nich, ktorý patril medzi najlepších.

Fanúšikovia boxu sa dnes nadránom museli vyrovnať s veľmi smutnou správou. Vo veku 27 rokov totiž zomrel na následky zranení, ktoré utrpel vo víkendovom zápase, americký profesionálny boxer Patrick Day. Osudným sa mu stalo KO zo strany Charlesa Conwella. Informoval o tom jeho promotér Lou DiBella.

V desiatom kole duelu, počas ktorého utŕžil množstvo tvrdých úderov, nekontrolovateľne padol na zem a udrel si hlavu. Následne ho previezli do nemocnice. Podľa posledných správ ešte počas prevozu utrpel mŕtvicu. Po neurochirurgickom zákroku upadol do kómy, z ktorej sa už neprebral.

„Rozhodol sa pre box a poznal riziká. Pat tento šport miloval,“ citovala agentúra DPA DiBellu. Ten zároveň vyzval na zvýšenie bezpečnosti v profiringu: „Táto smrť je výzva na prijatie opatrení, ktoré by viac chránili boxerov. Uctil by sa tým odkaz Patricka Daya.“ Smrť súpera zasiahla aj víťaza duelu Conwella. Dvadsaťjedenročný pästiar priznal, že zvažoval aj ukončenie kariéry. „Nikdy som nechcel, aby sa toto stalo. Chcel som iba vyhrať zápas, ak by som to mohol vziať späť, spravil by som to. Bol si rodený bojovník,“ uviedol na twitteri.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*