Viac možností pri menšom príjme? Vieme, ako na to

26. januára 2021

Možno to v súčasnej situácií až tak nepociťujeme, ale potreba oblečenia je tu s nami už od nepamäti. V dnešnom modernom svete však zohráva odev ešte dôležitejšiu úlohu, pretože ľudia sa medzi sebou hodnotia často najmä podľa vzhľadu. A vhodne zvolené oblečenie sa o jeho vytvorenie stará vo veľmi veľkej miere.

Áno, názor založený na vizuálnych dojmoch nemusí byť úplne správny, pretože je dôležité, aby bol náš dokonalý obraz aj v súlade s vnútornými kvalitami.

„Odev je akýmsi telom tela a možno podľa neho usudzovať, akú má človek povahu.“

Erasmus Rotterdamský

Medovka je zdraviu prospešná
Ako môžete využiť medovku lekársku vo svojej domácnosti?

Výskyt medovky lekárskej vo vašej záhrade vám môže priniesť veľa možností na to, ako by ste túto bylinku mohli využiť. Určite nemusíte zostať len pri lekárskych a medicínskych účeloch, ale zar...

Avšak, či sa nám to páči alebo nie, ľudia nás skutočne súdia predovšetkým podľa vzhľadu.

A práve preto sme schopní pri výbere oblečenia ročne utratiť nemalé sumy. Podľa posledných aktuálnych prieskumov preto až tretina z nás nakupuje oblečenie každý mesiac, čo predstavuje obrovský nápor nielen pre naše šatníky, ale aj peňaženky.

Od 300 € do 500 € ročne sme schopní minúť na oblečenie, z ktorého až 12 kg nakoniec končí v koši. Tony textilného odpadu vznikajú len preto, že sme si nevybrali správne, alebo sa nám už minuloročný model nepáči. A pritom stačí tak málo. Upcyklovať, využívať pri nákupe výhodné zľavové kupóny a urobiť si poriadok v šatníku. Poďte sa spolu s nami o tom presvedčiť.

Nakupujte mimo sezóny a v zľave

Milujete módu a neviete si svoj život bez krásnych kúskov v šatníku predstaviť? V tom prípade by ste mali zmeniť stratégiu nakupovania, vďaka ktorej dobre ušetríte. Ako presne to funguje?

Určite viete, že každé oblečenie je charakteristické nielen svojím štýlom, ale aj materiálovým prevedením, ktoré ho predurčuje na využitie v konkrétnom ročnom období a sezóne. Ak preto chcete pri jeho nákupe ušetriť, skúste si prelistovať akciové letáky mimo sezóny, kedy ceny výrazne klesajú. V máji si tak môžete výhodne kúpiť nový kabát a v zime zasa plavky.

Urobte v šatníku poriadok

Hlavným problémom, ktorému takmer všetky ženy a aj muži na tejto planéte čelia, nie je nedostatok štruktúry v ich šatníku, ale jeho zlá organizácia. Neporiadok, ktorý sa potom odzrkadľuje aj v našej hlave a myšlienkach. Veľmi jednoducho to však môžete zmeniť a zistíte, že zas až tak veľa toho nepotrebujete.

Najťažšou vecou však nie je len dať veci do poriadku, ale vyvinúť systém, ktorý vám umožní:

  1. tráviť menej času výberom oblečenia;
  2. pomôcť vyťažiť maximum zo všetkého, čo v šatníku je;
  3. pomáhať pri udržiavaní poriadku v skrini.

Tento systém je ale mimoriadne individuálny a nikto ho za vás nevymyslí. Môžete ale pritom využiť úložné boxy, kovové police alebo rôzne závesné moduly.

Venujte oblečeniu správnu starostlivosť

Napriek tomu, že sú moderné tkaniny a textílie odolnejšie, bez dôkladnej starostlivosti a údržby vám dlho nevydržia. Aby ste sa tomu vyhli, mali by ste im venovať náležitú pozornosť. Hodiť ich do práčky ale nie je všetko, aj keď použijete ten najšetrnejší prací cyklus. Práve tu sa môžu veľmi rýchlo zničiť, pretože mnohé pracie prostriedky sú silnou chémiou.

Nehovoriac o nevhodnej teplote pri praní, ktorou tkaniny a textílie svoje pôvodné vlastnosti a kvalitu veľmi rýchlo strácajú. Občas je preto lepšie dávať pri nosení odevov väčší pozor a uprednostniť možno ručné pranie pri nižšej teplote, aby vám či už nové krásne šaty alebo iný obľúbený odev slúžili dlhé roky.


Zdroj obrázku: {birdbyb stockphoto} / Shutterstock.com

Držte sa jednoduchých modelov

Trendové oblečenie stojí viac a má kratšiu trvanlivosť. V mnohých prípadoch sa aj ťažko kombinuje a máte pri jeho nosení menej možností. Držte sa preto viac klasických štýlov a základných kúskov, ktoré sú vždy nositeľné! Rifle, polokošele, tričká a jednoduché sukne sú v tomto prípade základ úspechu.

Majte nonstop prehľad

Občas sa môže stať, že vám nejaká akcia a výhodná zľava pri množstve povinností a práce unikne. Ak sa ale prihlásite na odber e-mailov z ktoréhokoľvek obchodu, kde pravidelne nakupujete, určite sa vám to nestane. Áno, budete sa možno musieť prebrodiť spamom, ale pravdepodobne tiež dostanete množstvo spomínaných promo kódov, ku ktorým sa ostatní dostať len tak jednoducho nemusia.

Ušetriť môžete aj pri správnej veľkosti, kvalitných materiáloch a pravidelnom sledovaní a porovnávaní cien. Tak vyskúšajte postupovať podľa našich tipov a radosť z nakupovania si nemusíte odopierať ani v tejto náročnej dobe.

A nezabudnite, že..

„Humor je jedným z najlepších kúskov odevu, aký môže človek nosiť do spoločnosti po celý život.“

William Makepeace Thackeray

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*