V Slovenskom parlamente to dnes vyzeralo ako v seriáli Handmaid´s Tale

13. júna 2018

Počas dnešného hlasovania o zákaze interrupcií protestovala skupinka žien v kostýmoch služobníčok.

V stredu 13. júla sa malo v parlamente hlasovať o návrhu Kotlebovej ĽS NS, ktorá chcela zakázať interrupcie okrem prípadov, kedy bola žena znásilnená, plod by bol genetický chybný alebo by tehotenstvo ohrozovalo život ženy. Počas hlasovania prišlo niekoľko žien v kostímoch, ktoré nosia služobníčky v známom seriáli. Práve túto dystopickú krajinu Gilead im pripomenulo konanie kontroverznej parlamentnej strany.

„Dnes sme prišli v prezlečení na parlamentný balkón napriek tomu, že neveríme, že by návrh zákona z dieľne ĽSNS mohol prejsť. Chceme tak dať najavo všetkým parlamentným stranám, ktoré plánuju cez leto pracovať na vlastných návrhoch zákazu interrupcií, že ich sledujeme, a budeme za svoje reprodukčné práva bojovať,“ povedala pre Fičí Dana Vitálošová, zakladateľka feministického online magazínu.

Takýto je plat Tibora Gašpara!

Tibor Gašpar bol premiérom odvolaný po tom, čo žiadal jeho odstúpenie prezident, opozícia a hlavne desaťtisíce ľudí v uliciach Slovenska. V súčasnosti sa však plne venuje novej práci. Aj napriek to...

Sme presvedčené, že rozhodovanie o tak citlivej a intímnej veci, ako je rozhodnutie ženy o tom, či a kedy sa stane matkou, má ostať zodpovednosťou ženy,“ uviedla podpredsedníčka PS, Irena Biháriová.
Parlament nakoniec schválil, že sa o zákone hlasovať nebude.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*