V Slovenskom parlamente to dnes vyzeralo ako v seriáli Handmaid´s Tale

13. júna 2018

Počas dnešného hlasovania o zákaze interrupcií protestovala skupinka žien v kostýmoch služobníčok.

V stredu 13. júla sa malo v parlamente hlasovať o návrhu Kotlebovej ĽS NS, ktorá chcela zakázať interrupcie okrem prípadov, kedy bola žena znásilnená, plod by bol genetický chybný alebo by tehotenstvo ohrozovalo život ženy. Počas hlasovania prišlo niekoľko žien v kostímoch, ktoré nosia služobníčky v známom seriáli. Práve túto dystopickú krajinu Gilead im pripomenulo konanie kontroverznej parlamentnej strany.

„Dnes sme prišli v prezlečení na parlamentný balkón napriek tomu, že neveríme, že by návrh zákona z dieľne ĽSNS mohol prejsť. Chceme tak dať najavo všetkým parlamentným stranám, ktoré plánuju cez leto pracovať na vlastných návrhoch zákazu interrupcií, že ich sledujeme, a budeme za svoje reprodukčné práva bojovať,“ povedala pre Fičí Dana Vitálošová, zakladateľka feministického online magazínu.

Sme presvedčené, že rozhodovanie o tak citlivej a intímnej veci, ako je rozhodnutie ženy o tom, či a kedy sa stane matkou, má ostať zodpovednosťou ženy,“ uviedla podpredsedníčka PS, Irena Biháriová.
Parlament nakoniec schválil, že sa o zákone hlasovať nebude.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*