V partnerstve za vaše hádky môžu aj rodičia. Viete ako to ovplyvňuje váš vzťah?

13. februára 2018

Manželstvo našich rodičov je prvý vzťah, z ktorého sa učíme, ako by malo alebo môže partnerstvo vyzerať. Nie vždy je to ale dobrý vzor, ​​a preto aj my neskôr robíme chyby, ktoré si ani neuvedomujeme. Ako môžu rodičia ovplyvniť naše vzťahy?

O svojom partnerovi pochybujete

Štúdia uvádzajú, že ak ste z rozvedenej rodiny, môže byť váš názor na vzťahy a manželstvo tak trochu skeptický. Vašim rodičom to nevyšlo, a tak máte automaticky pocit, že to nevyjde ani vám. Riadiť sa ale iba jedným manželstvom, z ktorého láska vyprchala, nie je práve najlepší spôsob. Pokiaľ o svojom vzťahu a partnerovi pochybujete, skúste sa zamyslieť, aký je ten pravý dôvod. Nikto nie je dokonalý a každý máme svoje chyby, ale vzťahy sú predsa o kompromisoch a ohľaduplnosti.

Hovoríte so všetkými okrem svojho partnera

Ak u vašich rodičov viazla komunikácia, potom ste pravdepodobne nezistili, aké dôležité je s druhým hovoriť. Komunikácia je pritom najdôležitejším prvkom, ktorý utvára medziľudské vzťahy. Ak so svojím partnerom nebudete hovoriť, nemôžete čakať, že váš vzťah bude plný harmónie a porozumenia. Navyše by vás predsa malo zaujímať, ako sa ten druhý má alebo čo ho napríklad trápi.

Zatajuje informácie

Je napríklad niečo, čo vám na vašom vzťahu vadí, ale nechcete to povedať len kvôli tomu, aby ste sa vyhli nepríjemným hádkam? Potom sa ale nemôžete čudovať, že vám to vo vzťahu neklape. Možno na svojho partnera vytiahnete niečo, o čom nebude príjemné hovoriť ani jemu – ale ako inak problém vyriešiť? Opäť sa dostávame k predchádzajúcemu bodu a tým je komunikácia. Nikto po vás nechce, aby ste na náprotivok útočili. Len si všetko v pokoji vyrozprávajte a spoločne problém vyriešte.

Neviete, ako sa vysporiadať so sexom

Nikto z nás si zrejme nepotrebuje predstavovať svojich rodičov v posteli a tieto myšlienky niektorým naháňajú dokonca hrôzu. Pokiaľ ste ale ako deti u svojich rodičov nespozorovali žiadne nežnosti ako bozk na rozlúčku, držanie sa za ruky alebo pohladenie po tvári, potom vám možno nedochádza, že sú tieto veci vo vzťahu úplne bežné. Niektorí rodičia so svojimi deťmi o sexe ani nehovoria, pretože im samotným je to nepríjemné. Ako inak je ale pripraviť na to, čo je v dospelosti čaká?

Neviete sa hádať

Boli ste v detstve a v mladosti svedkami hádok vašich rodičov, ktoré končili zabuchnutím dverí, nie sladkým zmierením? Možno si vaši rodičia nedávali pozor na ústa, a vy ste si tak museli vypočuť plno nepríjemných komentárov alebo urážok. Nech už to bolo akokoľvek, táto cesta nie je tá správna. Je totiž možné, že si tieto poznatky so sebou odnesiete až do dospelosti. V tom lepšom prípade si uvedomíte, že takto sa spory nerieši, a zvolíte tú miernejší cestu.

Neustále spolu súťažíte

Jedno je potrebné si hneď ujasniť. Vo vzťahu nie sú žiadni víťazi ani porazení. Musíte si uvedomiť, že vzťahy sú o tímovej práci a naozaj neexistuje žiadna cieľová rovinka, na ktoré by ste niekoho mohli poraziť. Vy a váš partner stojíte na rovnakej strane, a to bez ohľadu na to, ako to majú vaši rodičia.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*