V Keni ha objavilo unikátne mláďa zebry, namiesto pruhov biele bodky a nezvyčajná hnedá farba

26. septembra 2019

Posledné dni sa internetom šíria fotky mladej zebry, ktorej vzhľad je naozaj unikátny. 

Prírodná rezervácia Maasaai Mara v Keni ponúka naozaj unikátne lákadlo pre domácich či turistov. Práve tu totiž , objavili unikátny druhgeneticky zmutovaného zebrieho mláďaťa. Hlavná odlišnosť je v jeho sfarbení. Na hnedej koži sa totiž nenachádzajú tradičné čiernobiele pruhy, namiesto nich tam má biele škvrny. Pomenovali ho podľa sprievodcu, ktorý ju našiel – Tira. Za všetko môže melanizmus, ktorý sa najčastejšie objavuje pri mačkovitých šelmách.

Web Wildecast Africa na svojom Instagrame uviedla, že  mláďa objavené na chránenom území nie je jediné svojho druhu. Podobne zafarbenú zebru so zmenou pigmentu kvôli melanínu našli aj pred niekoľkými rokmi. Vtedy si však zviera zachovalo pruhy, bodkovaný malo len chvost.

Vaginálny zápach je nepríjemný problém
Vaginálny zápach

O zdravý pach vagíny sa treba starať, nenechajte ju smrdieť po skazených rybách. Rozmýšľali ste niekedy nad pachom, ktorý máte tam dole? Nie je to nič neobvyk...

ko však uvádza portál IFL Science, takéto zvieratá to nemajú v živote ľahké. Zebry sa totiž medzi sebou rozpoznávajú práve vďaka pruhom a tým, že Tira je od ostatných úplne odlišná, môže to mať následky ako vyčleňovanie zo stáda či dokonca sa môže stať ľahšou korisťou pri prípadnom napadnutí predátorom.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*