V Česku si kúpite chlieb zo svrčkov

4. júna 2018

Už takmer mesiac si môžete vďaka obchodnému reťazcu kúpiť v Česku naozaj zaujímaví no výživnú potravinu zo svrčkov.

Ako uvádza obchodný reťazec Penny, ide o výživnejší chlieb, ako je to pri klasickom. Na ich pultoch sa prvýkrát objavil už 9. mája. Ide o chlieb s 10% podielom svrčkov. Cena je 49,90 českých korún. Rozdiel medzi Vita chlebom a klasickým je vo vyššom podieli bielkovín a vlákniny.

„Svrčkovia a hmyz sú potravina budúcnosti. Chlieb vyrobený z podielu svrčkov je výrazne výživnejší a viac zasýti. Veríme, že si ho zákazníci obľúbia a nám sa tak bude aj naďalej dariť boriť mýtus o tom, že hmyz sa jesť nedá,“ hovorí spoluzakladateľ spoločnosti Sens Food Radek Hušek. Firma už niekoľko rokov vyrába aj iné produkty zo svrčkov, napríklad fitness a proteínové tyčinky, o ktoré je záujem aj v zahraničí.

Video: Krásy slovenskej prírody zhrnuté do troch minút

Slovensko je krajina, ktorá svojou krásou láka ročne tisícky turistov. Neporušená panenská príroda karpatských pohorí v centre Európy ponúka nezabudnuteľné scenérie jedinečných prírodných úkaz...

Výrobca v Thajsku založil automatizovanú farmu na chov svrčkov, ktorá je síce zatiaľ vo fáze testovania, ale predpokladá sa, že do konca roku 2018 mesačne vyprodukuje 3,5 tony múky zo svrčkov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*