V Česku sa môžeš okúpať v kokotskom rybníku

30. decembra 2018

Ak tráviš čas v Plzeňskom kraji, môžeš si domov doniesť veľmi netradičnú no najmä pre humorne ladených kamarátov vzácnu fotografiu kokotského rybníka.

Slováci sú národ, ktorý má rôzne cestovateľské zvyklosti. Jednou z nich je odfotiť si čo najviac názvov ulíc, hradov či dedín, ktorých pomenovanie sa čo najviac podobá na naše nadávky. Pre takýto vzácny úlovok už nemusíte cestovať ďaleko. V Českej republike, konkrétne v katastri obce Bušovice, sa nachádzajú Horní a Dolní kokotský rybník. Nečakajte však nijaké zázraky, predsa len by vás malo lákať len ich pomenovanie.

Rybníky vznikli vďaka prítoku potokov Svatka a Klabavy. O čosi známejší je Dolní rybník, ktorý vznikol v 16. storočí pri dnes už zaniknutej obci Kokotsko. Je situovaný do údolia vrcholov Húrka, Ostrý kámen a Kokotsko. Jeho dnešná rozloha je 3,6 ha. V rybníku je aj malý ostrov a biotop zarastajúceho rybníka je významným krajinotvorným retečným prvkom.

Stereotyp v posteli? Zmeňte to!

Stereotyp môže narobiť problémy aj tomu najzamilovanejšiemu páru. Niekedy postačí vtipné spodné prádlo alebo sexy dámske tričká, ktoré podnecujú fantáziu. Ak nemáte dlhodobý vzťah alebo sa ner...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*