V Česku sa môžeš okúpať v kokotskom rybníku

30. decembra 2018

Ak tráviš čas v Plzeňskom kraji, môžeš si domov doniesť veľmi netradičnú no najmä pre humorne ladených kamarátov vzácnu fotografiu kokotského rybníka.

Slováci sú národ, ktorý má rôzne cestovateľské zvyklosti. Jednou z nich je odfotiť si čo najviac názvov ulíc, hradov či dedín, ktorých pomenovanie sa čo najviac podobá na naše nadávky. Pre takýto vzácny úlovok už nemusíte cestovať ďaleko. V Českej republike, konkrétne v katastri obce Bušovice, sa nachádzajú Horní a Dolní kokotský rybník. Nečakajte však nijaké zázraky, predsa len by vás malo lákať len ich pomenovanie.

Rybníky vznikli vďaka prítoku potokov Svatka a Klabavy. O čosi známejší je Dolní rybník, ktorý vznikol v 16. storočí pri dnes už zaniknutej obci Kokotsko. Je situovaný do údolia vrcholov Húrka, Ostrý kámen a Kokotsko. Jeho dnešná rozloha je 3,6 ha. V rybníku je aj malý ostrov a biotop zarastajúceho rybníka je významným krajinotvorným retečným prvkom.

Historický kalendár: Exkomunikácia Martina Luthera či akcia v Zálive svíň. Čím je slávny 17. apríl?

Dnes má meniny Rudolf. Čo sa udialo 17.4. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári. Svetový deň hemofílie. Udalosti: ...

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*