V Česku sa môžeš okúpať v kokotskom rybníku

13. augusta 2018

Ak tráviš čas v Plzeňskom kraji, môžeš si domov doniesť veľmi netradičnú no najmä pre humorne ladených kamarátov vzácnu fotografiu kokotského rybníka.

Slováci sú národ, ktorý má rôzne cestovateľské zvyklosti. Jednou z nich je odfotiť si čo najviac názvov ulíc, hradov či dedín, ktorých pomenovanie sa čo najviac podobá na naše nadávky. Pre takýto vzácny úlovok už nemusíte cestovať ďaleko. V Českej republike, konkrétne v katastri obce Bušovice, sa nachádzajú Horní a Dolní kokotský rybník. Nečakajte však nijaké zázraky, predsa len by vás malo lákať len ich pomenovanie.

Rybníky vznikli vďaka prítoku potokov Svatka a Klabavy. O čosi známejší je Dolní rybník, ktorý vznikol v 16. storočí pri dnes už zaniknutej obci Kokotsko. Je situovaný do údolia vrcholov Húrka, Ostrý kámen a Kokotsko. Jeho dnešná rozloha je 3,6 ha. V rybníku je aj malý ostrov a biotop zarastajúceho rybníka je významným krajinotvorným retečným prvkom.

Ako správne robiť drepy ? Poriadne nízko alebo nie ? A prečo?

Kvalitne technicky zvládnutý drep môže byť najefektívnejší  cvik, aký sa dá robiť: Zapojí kompletne celú spodnú polovicu tela, vrátane bokov, hamstringov, kvadricepsov či lýtok. Popritom však nezabudn...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*